بزرگترین بدهکار بانکی کشور معرفی شد

محمدرضا پورابراهیمی عضو ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت بزرگترین بدهکار بانکی است، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد منابع بانکی در اختیار افرادی است که قصد بازپرداخت آن را ندارند

به گزارش «نسیم»، میزان نوشت:

محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: در حال حاضر معوقات به چند دسته تقسیم می شود، اکنون بیشترین حجم معوقات بانکی مربوط به دولت است یا به عبارتی دیگر دولت بزرگترین بدهکار بانکی است.

وی ادامه داد: بخش دیگری از معوقات بانکی مربوط به حوادث غیرمترقبه و اتفاقات است که برف سنگین و یخ زدگی محصولات باغی و زیرساخت های استان های شمالی یا زلزله بم نمونه ای از این موارد است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنین حوادثی محدودیت های خاص را به دنبال دارد و به عبارتی بدهی های بانکی را برای ارائه تسهیلات بیشتر، افزایش می دهد.

شوک هایی که بدهکاران بانکی را بدهکارتر کرد

وی گفت: بخش دیگری از بدهکاری و معوقات بانکی مربوط به شرکت های خصوصی و دولتی است که در شوک ارزی و تحریم ها و شرایط مختلف بدهکارتر شده اند.

پورابراهیمی تاکید کرد: باید به بخشی از بدهکاران بانکی کمک و مساعدت کرد تا از این وضعیت خارج شوند زیرا بدهی برخی از افراد به سیستم بانکی در راستای تولید و صنعت ایجاد شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: اما بدترین بدهکاران بانکی، افرادی هستند که وام را به نام تولید اخذ کرده اند اما در مسیر تولید آن را هزینه نکرده اند و از سوی دیگر قصد بازپرداخت وام های میلیاردی که اخذ کرده اند را ندارند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین