شاهزاده سعودی از وزیر دفاع عربستان به شدت انتقاد کرد

محمد بن سلمان

یکی از شاهزادگان سعودی در اقدامی کم‌سابقه از وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان و یکه تازی‌های او در این کشور به شدت انتقاد کرد

به گزارش «نسیم» به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، "سعود بن سیف النصر" در صفحه تویتر خود درباره "محمد بن سلمان" نوشت: اگر در گذشته کسی به قرادادهای تجاری دست می‌یافت صدها میلیارد دلار از اموال مردم را به چنگ می‌آورد؛ بنابراین اکنون که ژنرال کوچک وزارت دفاع و شرکت آرامکو را در دست گرفته، چقدر به دست آورده است ؟

وی افزود: آیا تصمیم گیرندگان توجهی به جنگ و چالشهای داخلی و منطقه‌ای داشته‌اند؟ و آیا ما در فضایی از تحریف و گمراهی به سر می‌بریم ؟!

سعود بن سیف النصر همچنین قبلا در اعتراض به سفر تفریحی محمد بن سلمان به پاریس با وجود قرار داشتن این کشور در وضعیت جنگی، نوشته بود: وقتی یک کشور وارد جنگ می‌شود، همه باید با جدیت عمل کنند و مسؤولیت پذیر باشند، به ویژه مسؤول نیروی‌های مسلح؛ نه اینکه برای تفریح به هتل پلازای پاریس بروند.

وی خاطرنشان کرد: مبالغ صرف شده طی ماه‌های گذشته، برای بی نیاز کردن همه فقرا و پرداخت همه بدهی‌های دولتی به شهروندان و همچنین بدهی‌های شخصی آنان و پرداخت کرایه خانه های اجاری آنان برای چندین سال، کافی بود.

سعود بن سیف النصر گفت: طی چند ماه اخیر، قرادادهایی خیالی بسته شده، و رشوه‌هایی به حکام برخی کشورها برای جلب حمایت آنان پرداخت و هزینه‌هایی برای ماجراجویی‌های جوانان انجام شده، که همه این هزینه‌ها بیشتر از آن چیزی است که طی سالهای گذشته صرف شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین