شکست معاون دولت اصلاحات در انتخابات اتاق ایران + سوابق رئیس جدید

جلال پور نائب‌رئیس اتاق ایران

محسن جلال پور، تولیدکننده و صادرکننده معتبر پسته و فعال در بخش صنعت و معدن و کشاورزی به عنوان ریاست اتاق بازرگانی و صنایع معادن و کشاورزی ایران انتخاب شد

به گزارش خبرنگار «نسیم»، امروز در حالی انتخابات هشتمین دوره اتاق ایران برگزار شد که از بین کاندیدا های بالقوه برای ریاست آن، تنها 2 گزینه محسن جلال پور و محسن مهر علیزاده کاندیدا شدند.

اما در نهایت مهر علیزاده که حتی سخنرانی کاندیدا توری خود را انجام داده بودبه نفع محسن  جلال پور کنار رفت. و به این ترتیب محسن جلال پور نایب رییس دوره هفتم اتاق ایران بود به عنوان رییس اتاق هشتم انتخاب شد. وی هم اکنون ریاست اتاق کرمان و ریاست انجمن پسته را در کارنامه دارد و پیش ازاین در بخش های مختلف اتاق ایران فعالیت داشته و به باور بسیاری ازفعالان اقتصادی دارای شخصیتی مستقل و نماینده واقعی بخش خصوصی و فردی فرا جناحی محسوب می شود و رابطه خوبی با تصمیم گیران و تصمیم سازان دارد .
به نظر می رسد اقبال نمایندگان به جلال پور به حدی بود که مهر علیزاده  که چند ماه برای ریاست اتاق ایران تلاش می کرد را به نتیجه رساند که قبل از آغاز رای گیری انصراف دهد. چرا که با توجه به اجماعی که حول جلال پور به دلیل شخصیت مستقل سیاسی و فرا جناحی شکل گرفته بود شانسی برای مهر علیزاده باقی نمانده بود .

جلال پورکه بیش از 30سال سابقه در فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و مدیریتی داردو مورد وفاق گروه ها و جریانات داخل و خارج اتاق بوده است و پیش بینی می شود حضور وی منجر به یکپارچگی اتاق شود چرا که وی ارتباط بسیار قوی و شفاف با مقامات کشوری و تصمیم گیران نظام دارد .

 پیش بینی می شود با حضور وی نقش افرینی بخش خصوصی در اقتصاد به خصوص در شرایط پسا تحریم بیشتر شود
 

در عین حال، با این تغییر در ریاست اتاق ایران، نماد این اتاق هم که پیش از این زغفران بود، به پسته تغییر یافت؛ به این دلیل که غلامحسین شافعی رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران، همزمان ریاست شورای ملی زعفران و محسن جلال پور رئیس جدید اتاق، ریاست انجمن ملی پسته را عهده دار هستند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین