اژه‌ای: در حال حاضر ۲۱۷ نفر در لیست سیاه بدهکاران بانکی قرار دارند

محسن اژه ای

معاون اول قوه قضائیه افزود: بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی، از مجموع ۵۷۵ بدهکار کلان بانکی هم اکنون ۲۱۷ بدهکار در فهرست سیاه بانکی قرار دارند و بقیه مصالحه یا تسویه کرده‌اند

به گزارش «نسیم»، محسنی اژه ای در جلسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های مشترک قوه قضائیه و بانک مرکزی در شناسایی بدهکاران بانکی گفت: بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی، از مجموع 575 بدهکار کلان بانکی هم اکنون 217 بدهکار در فهرست سیاه بانکی قرار دارند و بقیه مصالحه یا تسویه کرده اند.

وی افزود: به دادستان کل کشور تکلیف شده است که بر روند تسویه حساب این بدهکاران نظارت کند که آیا این تسویه حساب واقعی انجام شده یا صوری است.

محسنی اژه ای گفت: در حال حاضر  بانک ها برای پرداخت برخی تسهیلات با سقف پایین اعتبارسنجی می کنند، ضامن می خواهند و در قبال تاخیر یک یا دو قسط سریع اقدام می کنند اما در عین حال  برخی بدهکاران کلان بانکی هم هستند که چندین سال بدهی معوقه دارند لذا باید در نحوه برخورد با بدهکاران بانکی تفکیک قائل شویم.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با پدیده زمین خواری گفت: برخوردها در این بخش با دشواری در حال انجام و فشارها بر قوه قضائیه برای به ثمر رساندن پرونده ها زیاد است .

وی با بیان اینکه در منطقه آبسرد دماوند 10 هزار واحد مسکونی غیرمجاز ساخته شده است، افزود: اکنون از قوه قضائیه توقع دارند که همه آنها را تخریب کند.

محسنی اژه ای گفت: آیا این واحدها پنهانی و یک شبه ساخته شده است؟ برای ساخت این واحدها چه کسی مجوز داده است؟ آیا می‌شود همه آنها را تخریب کرد؟

معاون اول قوه قضائیه افزود: برای مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در مرحله نخست دادستان کل و سپس دادستان های استان ها وارد شده اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین