مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز: تولید گاز ایران تا سال ۹۵ به ۴۰۰ میلیارد مترمکعب می‌رسد

گاز رسانی

تربتی افزود: هم اکنون با تولید سالانه ١٨٠ میلیارد مترمکعب گاز، رتبه سوم تولید گاز دنیا در اختیار کشور ایران است که این رقم تا چهار سال آینده به ۴۰۰ میلیارد متر مکعب در سال می‌رسد

به گزارش «نسیم» به نقل از شرکت ملی گاز ایران، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران گفت:  طبق سند چشم انداز ١٤٠٤ کشور، صنعت گاز ایران با افزایش تولیدات خود به دنبال نزدیک شدن به عنوان دومین تولیدکننده گاز دنیا است.

وی گفت: هم اکنون با تولید سالانه ١٨٠ میلیارد مترمکعب گاز، رتبه سوم تولید گاز دنیا در اختیار کشور ایران است که این رقم تا چهار سال آینده به ٤٠٠ میلیارد مترمکعب در سال خواهد رسید.

حسن تربتی همچنین از برنامه‌ریزی برای تبدیل شدن به دومین تولید کننده گاز جهان خبر داد و افزود: هم اکنون فاصله زیادی با سومین تولیدکننده گاز دنیا با حدود ٤٥٠ تا ٥٠٠ میلیارد مترمکعب داریم، اما طبق برنامه ریزی‌ها قرار است علاوه بر حفظ سطح تولید فعلی، با رشد ٧١ درصدی تولید به دومین تولیدکننده گاز جهان نزدیک شویم.

تربتی تاکید کرد: طبق برنامه ریزیهای انجام شده پیش بینی شده است تا چهار سال آینده، کشورمان ١٠ درصد از تجارت جهانی گاز و رتبه نخست فناوری منطقه را به خود اختصاص دهد.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران، تصریح کرد: همچنین بر اساس افق ١٤٠٤، تا چهارسال آینده پوشش جمعیتی گازرسانی کشور به ١٠٠ درصد رسیده و طول خطوط لوله کشور از ٣٦ هزار کیلومتر به ٤٥ هزار کیلومتر و تعداد ایستگاه های تقویت فشار از ٧٦ به ١٠٥ ایستگاه افزایش خواهد یافت.

تربتی یادآور شد: با توجه به استراتژی صنعت گاز کشور، تا چهار سال آینده به ٦٢,٥ میلیارد دلار سرمایه گذاری در صنعت گاز کشور نیازمندیم.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین