کارت‌های دو هزار تومانی تلفن‌همگانی تا پایان ۹۴ ابطال می‌شود

کارت تلفن همگانی

معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات تهران: مردم به جای استفاده از تلفن همگانی از تلفن همراه استفاده می‌کنند و نگهداری از دستگاه‌های تلفن‌همگانی و تولید و توزیع کارت‌تلفن هزینه‌بر و ضررده است

محمدرضا بیدخام اظهار داشت: در حال حاضر تنها کارت اعتباری 5 هزار تومانی تلفن همگانی تولید می‌شود که این کارت‌ها نیز به تعداد مورد نیاز در تمام مراکز مخابراتی موجود است.

معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران افزود: فعلاً توزیع کارت‌های اعتباری به این شیوه ادامه پیدا می کند. اما در آینده قرار است تمام کارت‌های اعتباری جمع‌آوری شوند که البته اجرایی شدن این طرح در سال 94 بعید به نظر می‌رسد.

وی گفت: قطعاً نیاز به تلفن همگانی احساس می‌شود، اما آمارها نشان می‌دهد استفاده از تلفن همگانی کاهش یافته و مردم به جای استفاده از تلفن همگانی از تلفن همراه استفاده می‌کنند. 23 هزار تلفن همگانی داشتیم که خیلی ضرر شده است، هزینه تلفن را نیز در نمی‌آورد، اکنون 20 هزار تلفن همگانی داریم و هزینه نگهداری از تلفن همگانی زیاد است.

بیدخام ادامه داد: از این رو با توجه به اینکه از استاندارد بین‌المللی در زمینه تعداد دستگاه‌های تلفن همگانی بسیار جلوتر هستیم، تعداد تلفن‌های همگانی کاهش یافته است. در گذشته 23 هزار دستگاه تلفن همگانی در تهران و البرز وجود داشت که اکنون به 20 هزار دستگاه رسیده است.

وی یادآور شد:‌ شبکه تلفن‌همگانی ضرر ده است و گاهی هزینه نگهداری از دستگاه را نیز تامین نمی‌کند.

معاون بازاریابی و فروش شرکت مخابرات استان تهران توضیح داد: بنابراین از این پس، در زمینه تلفن‌های همگانی توسعه نداریم اما تغییر تکنولوژی وجود خواهد داشت. به این معنی که در همان کیوسک‌های تلفن همگانی به جای کارت اعتباری از کد استفاده خواهد شد.

وی درباره علت این تغییر، توضیح داد: شبکه توزیع کارت تلفن، تهیه کارت‌ها و چیپ‌ست‌ها و نگهداری این نوع تکنولوژی هزینه بر است. از سال 93 نیز تولید کارت‌‌های اعتباری 2 هزار تومانی متوقف شد و صرفاً کارت‌های 5 هزار تومانی تولید و توزیع می‌شود که کارت‌های 2 هزار تومانی نیز تا پایان 94 ابطال می‌شود.

بیدخام درباره علت تولید کارت‌های اعتباری تلفن‌همگانی صرفا با مبلغ 5 هزار تومان، گفت: نظرسنجی‌ها نشان داده مشترک تمایل به خرید کارت اعتباری تلفن همگانی با رقم‌های بالا و برای مثال 10 هزار تومانی ندارند و استنباط این است که 5 هزار تومان برای این کارت رقم مناسبی است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین