تولید نفت خام و میعانات گازی در بهار امسال ۵ درصد افزایش یافت

نفت

میزان تولید نفت خام و میعانات گازی درسه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال ۹۳، ۵ درصد و تولید گاز نیز در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ١٠ درصد افزایش یافته است

به گزارش «نسیم» به نقل از شانا، میزان تولید نفت خام و میعانات گازی درسه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال پنج درصد افزایش یافته است؛ ایران آمادگی دارد تا در صورت لغو تحریمها میزان تولید نفت خود را در فاصله کوتاهی ٥٠٠ هزار و پس از آن تا یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد؛ همچنین با تکمیل تمام فازهای پارس جنوبی ظرف سه سال آینده تولید میعانات گازی به یک میلیون بشکه در روز می رسد.

افزایش ١٠ درصدی تولید گاز در کشور

براساس این گزارش، تولید گاز نیز در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ١٠ درصد افزایش یافته است؛  تکمیل فاز ١٢ پارس جنوبی در سال گذشته و وارد مدار شدن بخشی از فازهای ١٥ و ١٦ و همچنین فازهای ١٧ و ١٨ سبب رشد ١٠ درصدی تولید گاز در کشور شده است.

اگرچه کمبود منابع مالی و محدودیتهای بین المللی همچنان یکی از بزرگترین مشکلات صنعت نفت است اما حتی با این شرایط تلاش شده با افزایش گازرسانی به نیروگاهها و صنایع مصرف سوخت مایع کاهش پیدا کند. سال گذشته گازرسانی به نیروگاهها ٥٠ میلیارد مترمکعب افزایش پیدا کرده که قرار است این رقم امسال به ٦٠ میلیارد مترمکعب درروز برسد؛ در واقع با افزایش گازرسانی دیگر ال پی جی، نفت سفید و گازوییل در خانه ها و صنایع مصرف نمی شود یا به حداقل می رسد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین