"توافق لوزان امکان سوءاستفاده را برای حریفان ایران مهیا کرده است"

ظریف در مذاکرات وین

جمعی از فرزندان و همسران شهدای هسته‌ای در نامه‌ای به اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی: به جد دلواپسیم که مسئولان امر نسبت به خطوط قرمز تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در مذاکرات، توجه لازم را مبذول نکنند

به گزارش «نسیم»، جمعی از فرزندان و همسران شهدای هسته‌ای در نامه‌ای به اعضای تیم مذاکره کننده ایران نوشتند:

بسمه الله الرحمن الرحیم
بیانیه جمعی از خانواده شهدا به مناسبت مذاکرات هسته ای

این روزها که هوای شهر پرشده از عطرآسمانی کربلائیان ایران، مدام با خود زمزمه می کنیم که ای از تبار سلمان و عمارها، درون سینه هاتان و دردستان بسته از جور اغیارتان سرّی را قریب به سی سال نهفتید، تا آنجا که داشت از خاطر بسیاری محو می شد که امن و آرامش امروز مرهون جان فشانی های شماست، پیام رجعت بهنگامتان را از سویدای جان دریافتیم و گواهمان حضوری است از جنس حماسه در مراسم تشییع پیکرهای پاکتان.

اکنون که ایران اسلامی در حال عبوراز مقطعی حساس و سرنوشت ساز است و پس از بیش از 10 سال، ماراتن مناقشات هسته ای به حساس ترین لحظات خود رسیده است، ما جمعی از یادگاران شهیدان شاهد برآن شدیم که چند سطری از دغدغه هایمان بگوییم و از خواسته هایمان.

خانواده های شهدا از عزیزترین بهره های زندگانی خویش چشم پوشیدند تا ضامن بقا و دوام نظام مقدس جمهوری اسلامی و وطن شوند لذا هر چند که این ایام بارها و بارها به دلواپسی ما طعنه زدند اما به جد دلواپسیم که مسئولان امر نسبت به خطوط قرمز تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در مذاکرات، توجه لازم را مبذول نکنند.

آنچه از آن به عنوان توافق سوئیس (لوزان) یاد می شود در چندین مورد، بی تردید امکان سوءاستفاده را برای حریفان ایران مهیا کرده است از قضا بیش از سی سال است، فریبکاریشان برای مردم ما به تعیّن رسیده است.

بی شرمانه و وقیحانه از لزوم بازید مراکز نظامی و بازجویی دانشمندان سخن می گویند ومتأسفانه مسئولان ذیربط – باشرمندگی – ساده لوحانه از بازرسی های مدیریت شده می گویند؛ در حالی که هنوز از آنچه همین دول مستکبر بر سر لیبی و عراق با همین بهانه آوردند، زمان زیادی نگذشته است.

جای بسی تأمل و شرمساری است که حضرات کار را به جایی رساندند که رهبری آگاه و فرزانه به صراحت فرمودند: "من اجازه نخواهم داد"؛ آقایان مدعی تدبیر در حساس ترین زمان از اثر تحریم حتی بر آب خوردن مردم سخن راندند تا جایی که نویسنده همسوی اصلاحات نیز بر این نحو سخن خرده گرفت و اذعان کرد که این سخنان حریف را به این باور می رساند که خوب فشار آورده و قدری فشار بیشتر لازم دارد و صدالبته برای ما شرم آور است که این گونه عزت و غیرتمان از مسئولان لگدکوب شود.

ما را داعیه اصحاب آخرالزمانی سیدالشهداست و شعارمان هیهات مناالذله و این فریاد بود که در تشییع اخیر متبلور شد؛ بی شک پیام جاویدان شهیدان ما ایستادگی است و مقاومت؛ و از این روست که امروز خطاب به این غواصان شهید می گوییم پیامتان را دریافته ایم و جای هیچ شبهه نیست که امروز ایستادگی در برابر زیاده خواهی دنیای استکبار همان آرمان ناب شهداست.

جای بسی شگفت است که این پیام رسا و بلیغ را که هر بیننده منصفی از مراسم تشییع در می یافت، جمعی از یادگاران شهدا به سیاسی کاری جناح و گروهی منسوب کردند، آیا به این حقیقت اذعان ندارید که پدرانمان جز برای مقاومت در راه استقلال و آزادی وطن، جان شیرین در طبق اخلاص نهاده از راحت و رفاه چشم پوشیدند و خواسته و دغدغه مردم که در این مراسم بروز و ظهور یافت صدالبته چیزی جز این نبود. و مگرما ازتیم هسته ای خواسته ای جز این داریم؟ و پیام رهبری دل آگاه نیز بر همین نکته اشارت داشت که پیدا شدن این شهدا در چنین برهه قطعاً تذکاری و تلنگری است برای همه که خدای ناکرده مقصد در هیاهوی تبلیغات گم شود و دچار خطا و نسیان شویم.

ما جمعی از یادگاران خونین پیکران هشت سال دفاع مقدس با رهبری عزیز و آزاده و ارواح مطهر پدرانمان عهد می بندیم که عمار زادگانی هستیم که از سویدای جان پیام مقاومت و ایستادگی بر منهج روشن ولایت را از همه شهیدان و این شهدای تازه به آغوش میهن بازگشته دریافته ایم، با همه وجود دریافته ایم که باید از ناموس وطن و انقلاب عزیز و آرمانهای والایش تا پای جان دفاع کرد، خواه در خرمشهر و آبادان باشد، خواه ام الرصاص و الانبار و حلب...

با دستان بسته شما پیمان می بندیم که خاطره دستان بسته حیدر تکرار نخواهد شد، عهد می بندیم که برای همیشه بر دل معاویه و عمروعاص های معاصر، داغ بلاهت اشعری و سفاهت لشکر و حکمیت صفین را خواهیم نهاد.

از مجلس شورای اسلامی مصرانه خواهانیم که با نظارت دقیق و مسئولانه بر مذاکرات هسته ای به صورت جدی مانع از امکان پذیرش هر نوع معاهده ای گردند که بر دامن عزت و استعلای وطن لکه ننگ بنشاند.

سخنمان با تیم دیپلماسی که به تعبیر رهبری عزیز، فرزندان انقلابند، ضمن ارج نهادن به تلاش و زحمات خستگی ناپذیرشان این که: بدانید شاید این برگ، سرنوشت سازترین برگ دفتر نه فقط زندگانی سیاسی که همه عمر شما باشد، هشیار باشید که حریف غدّار است و کینه جو، مزوّر است و حیله گر و ما - چه بخواهند و چه نخواهند -چه بدانند و چه ندانند – از مکتب سیدالشهدا و یارانش نه تعامل و مذاکرة سازنده که ایستادگی در برابر آنچه ناحق است آموخته ایم، ما از این آموزگار بزرگ شجاعت، به نیکی فرا گرفته ایم که « انی لا اری الموت الاسعاده و الحیاه مع الظالمین الا برما». بدانید که خطوط قرمز ترسیم شده در این مذاکرات از سوی امام امت خامنه ای عزیز- مدظله العالی- فصل الخطاب ماست کوچکترین تخطی از آن را تاب نمی آوریم از آن رو که از پدران در خون خفته مان به نیکی آموخته ایم که اطاعت از ولی امر، رمز پیروزی و فلاح است، بدانید که اگر از این آزمون بزرگ سربلند بیرون آمدید، در دنیا و آخرت روسپیدید – ان شاءالله- وگرنه تردید نداشته باشید که خسره الدنیا و الاخره اید – خدای ناکرده- بدانید که ملت عاشورایی ما تاپای جان برسرعهد قدسی خود با امام و شهدا ایستاده است، از تحریم و تهدید باکی نخواهد داشت چنان که تا به حال بارها و بارها اثبات کرده رفاه و آسایش ناپایدار را بر عزت ابدی ترجیح نخواهد داد و عزت ابدی همانا پای فشردن بر نهج قویم ولایتی است که، تداوم ولایت الهی امامان برحق شیعه است.

آقایان دل قوی دارید که دعای شهدا و خانواده های آنان بدرقه راه شماست مادام که براین عهد و پیمانید، بدانید که به فرمایش رهبری عزیز که چند صباحی پیش از این فرمودند که گمان واهی کرده اند که ملت را در شرایط شعب ابی طالب نهاده اند حال آن که اکنون ملت در شرایط بدر و خیبر است - قریب به مضمون – پس توصیه اکید می کنیم که در کردار و گفتار خود به گونه ای نباشید که دشمن کینه ورز و فریبکار حس کند که اگر فشار را افزون گرداند می تواند باج بستاند.

و سخن آخر با دشمنان مکار این مرز و بوم و انقلاب بزرگ اسلامی، بدانید و شک نکنید که اشارتی از مولایمان بسنده است که کاخ رویاهایتان را – هر جا که بنا کرده باشید – تلی از خاکستر کند.

ما یادگاران سروقامتانی هستیم که سرودست می بازیم اما در برابر فرعونیان سر خم نمی کنیم و دست ذلت نخواهیم داد که اسلام عزیز به ما آموخته است: «ولن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا»

والعاقبه للمتقین
با امضاء 1750 نفر از فرزندان و همسران شاهد و...

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین