قیمت نفت برنت دریای شمال دوباره نزولی شد

بشکه نفت

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدییت، در پایان معاملات بازار نفتی نیویورک ۵۲ دلار و ۵۳ سنت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز به قیمت ۵۶ دلارو ۵۴ سنت درهر بشکه رسید

بر اساس این گزارش، قیمت نفت خام در معاملات آتی امروز بازار نفت پس از کاهش شدید روز دوشنبه به دلیل نگرانی ها درباره بحران بدهی یونان و سقوط ارزش سهام در بورس چین تا حدود اندکی  کاهش یافت،اگر چه نموارها نشان می دهد که تمدید فروش می تواند بازارها را تحت فشار قرار دهد.

معامله گران بازار نفت توجه خود را به امکان کاهش سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته معطوف کرده اند.

یک نظر سنجی نشان می دهد که آمارهای گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا (یی آی ای) که امروز (چهارشنبه، 17 تیرماه) منتشر خواهد شد، کاهش 700 هزار بشکه ای سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا را به دنبال خواهد داشت.

موسسه نفت آمریکا (ای پی آی) نیز برآورد کرده است که سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا در هفته گذشته حدود 960 هزار بشکه کاهش یافته است.

قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) در پایان معاملات دیروز با 20 سنت کاهش به 51 دلار و 98 سنت برای هر بشکه و پایین ترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با 31 سنت افزایش، 56 دلار و 85 سنت برای هر بشکه معامله شد.

بر اساس این گزارش، هر دو شاخص نفتی پیش از بسته شدن معاملات در بازار با افزایش روبرو بود، پس از برآورد موسسه نفت آمریکا که از کاهش بیش از حد انتظار سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا خبر داد، روند معاملات در بازار نفت تغییر کرد.

تحلیلگران و کارشنان فنی بازارهای جهانی نفت خام بر این باورند که تداوم عوامل کاهنده در بازار نفت می تواند قیمت نفت خام آمریکا را به سطح پایین 42 دلار و سه سنت پایین ترین سطح در 6 سال گذشته که در اواسط ماه مارس شاهد آن بودیم، بازگرداند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین