جزئیات ثبت نام کلاس اولی‌های مدارس شاهد اعلام شد

محمدحسین کفراشی

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۵ هزار دانش‌‌آموز برای کلاس اول ثبت نام کرده‌انداما ظرفیت پایه اول مدارس ما ۲۷ هزار نفر است/ سه نفر از ثبت نام‌کنندگان خودشان جانباز هستند

محمدحسین کفراشی، مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بیش از 55 هزار نفر دانش آموز برای کلاس اول ثبت نام کرده اند که با توجه به ظرفیت پایه اول مدارس ما که 27 هزار نفر است، دو برابر ظرفیت ثبت نام داشته‌ا‌یم.

وی ادامه داد: در بعضی مناطق 3 تا 4 برابر ظرفیت ثبت‌نام کرده‌ایم و میانگین آن بیش از 2 برابر شده است و حُسن آن این است که با توجه به اینکه سیستم، یک سیستم ثبت نام جامع است و به سیستم بنیاد شهید و امور ایثارگران متصل بود، نیاز به ارائه مدارک و اسکن نبود و خود سیستم مدارک را تأیید می‌کرد.

کفراشی افزود: بیش از 13 هزار نفر از مجموع 55 هزار نفر که در کلاس اول ثبت نام کرده‌اند از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان هستند که سیستم این‌ها را تأیید کرده و بیش از 20 هزار نفر نیز افرادی هستند که وابستگان درجه 2 شهدا، جانبازان و رزمندگان هستند؛ یعنی بالغ بر 30 هزار نفر از این تعداد حداقل یک یا دو و 3 نوع ایثارگری داشته‌اند.

وی یادآور شد: 3 نفر دانش‌آموز هستند که خود جانباز هستند که یکی در چابهار در سال 89 در بمب‌گذاری تروریست‌ها در روز تاسوعا جانباز شده‌است ، دیگری در بمب‌گذاری سال 89 در مهاباد جانباز شده است و این دانش‌آموز جانباز 25 درصد است و دیگری نیز در مهاباد جانباز است که این سه نفر تا حال حاضر برای ما جانبازی‌شان محرز شده است.

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: 60 نفر از دانش‌آموزان کلاس اولی فرزند شهید هستند، 450 دانش‌آموز فرزند جانباز بالای 50 درصد، 923 دانش‌آموز فرزند آزاده، 5400 دانش‌آموز فرزند جانبازان تا 49 درصد و 600 دانش‌آموز نوه شهید و نوه جانباز بالای 50 درصد هستند که مجموع آنها 13 هزار نفر است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین