نتایج ثبت نام مدارس شاهد اول مرداد اعلام می‌شود

محمدحسین کفراشی، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۳ هزار نفر برای پایه اول متوسطه (هفتم) ثبت‌نام اینترنتی کرده‌اند/ شرایط ۱۷ هزار دانش‌آموز ثبت‌نامی توسط بنیاد شهید تایید شده است

محمدحسین کفراشی  درباره آخرین وضعیت ثبت‌نام اینترنتی دانش‌آموزان پایه هفتم شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: امسال ۸۳ هزار نفر برای پایه اول متوسطه (هفتم) ثبت‌نام اینترنتی کرده‌اند.

وی افزود: نتایج ثبت‌نام اول مرداد ماه اعلام می‌شود و خانواده‌ها تا دهم مرداد موظفند برای ثبت‌نام و ارائه مدارک به مدارس مراجعه کنند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دانش‌آموزانی که ثبت‌نام کرده‌اند، با دریافت کد رهگیری می‌توانند از وضعیت ثبت‌نام خود مطلع شوند و فرصت دارند تا ۱۰ روز مدارک ثبت‌نام خود را برای ثبت‌نام قطعی به مدرسه مربوطه ارائه دهند.

کفراشی افزود: تعداد ۱۷ هزار دانش‌آموزی که ثبت‌نام کرده‌اند، توسط بنیاد شهید شرایط آنان تایید شده است که جزو خانواده جانباز، آزاده، ایثارگر و یا رزمنده هستند و تعداد ۲۵ هزار نیز خوداظهاری کرده‌اند که خانواده آنان، رزمنده یا جزو نیروهای جهادگر یا وابستگی به شهدا دارند.

وی ادامه داد: اگر پس از تایید ثبت‌نام این دسته از دانش‌آموزان، آنان نتوانند مدارک لازم را ارائه دهند، از پذیرش در مدارس شاهد حذف می‌شوند و کسانی که جزو ظرفیت هستند، پذیرفته می‌شوند.

به گفته مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش، کل ظرفیت پذیرش دانش‌آموزان در مدارس شاهد و ایثارگر ۲۷ هزار نفر است.

کفراشی یادآور شد: تعداد ۴۰ هزار نفر حداقل دارای اولویت‌های یک، دو یا سه بوده‌اند. اگر مدرسه‌ای فضای خالی داشته باشد، از سایر دانش‌آموزان که جزو دسته شاهد و ایثارگر نیستند، پذیرفته می‌شوند؛ مگر اینکه تراکم ایثارگری در مدرسه‌ای بالا باشد.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی وزارت آموزش و پرورش، خدمات‌رسانی به خانواده شهدا و ایثارگر است، بیان کرد: در سنوات گذشته به دلیل اعمال نفوذ، دانش‌آموزان آزاد پذیرش بالایی در مدارس شاهد و ایثارگر داشتند، اما امسال بیشترین آمار جامعه هدف را در ثبت‌نام داشته‌ایم.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین