مصباحی‌مقدم: گروهی خیال خام دست یافتن به مجلس دهم از سکوی توافق را دارند

مصاحبه با حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم

نماینده مردم تهران در نطق میان دستور: آنان که می‌خواستند اساس فعالیت‌های هسته‌ای را داوطلبانه برچینند چگونه می‌خواهند خود را پیروز این مذاکرات که حاصل مقاومت بر حق هسته‌ای ملت ایران است معرفی کنند؟

به گزارش «نسیم»، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس 4 مرداد 94، گفت: توافق جمهوری اسلامی ایران با اعضای گروه 1+5 حاصل مقاومت رهبر معظم انقلاب و ملت عزیز ایران در حقوق مسلم خود از جمله دستاوردهای دانش هسته‌ای است.

وی ادامه داد:‌ در مجلس ششم عده‌ای می‌خواستند با طرح سه فوریتی حکم به توقف فعالیت‌های هسته‌ای بدهند و به خیال خود جام زهر را به رهبر معظم انقلاب بنوشانند در آن صورت امروز نظام سلطه در برابر قدرت علمی هسته ای ایران کوتاه نمی‌آمد و نمی‌گفت که نمی‌توانیم پیچ و مهره‌های هسته‌ای ایران را از هم جدا کنیم، حال آن گروه چگونه می‌خواهد میراث‌خوار ملت ایران شود و دستاوردهای مذاکرات را به نفع خود مصادره کند؟

عضو فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: اگر در دولت پیشین دانشمندان هسته‌ای ما با حمایت رهبر معظم انقلاب و ملت ایران در نطنز و فوردو 19 هزار سانتریفیوژ نصب نمی‌کردند و راکتور آب سنگین اراک را نمی‌ساختند مذاکره‌کنندگان امروز ما نمی‌توانستند با دست پر و از موضع بالا به چانه‌زنی بپردازند و بیش از 6 هزار سانتریفیوژ را حفظ کنند و تحقیق و توسعه را ادامه دهند و دشمنان قسم خورده ملت ایران را به لغو تحریم‌های ظالمانه وادار کنند.

مصباحی مقدم ادامه داد: با این استدلال که اگر این کارها را نپذیریم ایران می‌تواند به قدرت هسته‌‌ای نظامی دست یابد و ما ناگزیریم جلوی دست یافتن ایران به قدرت هسته‌ای نظامی را با کوتاه آمدن در مقابل مقاومت ملت ایران بگیریم.

وی افزود: البته روشن است که با فتوای مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی هرگز در پی دست یافتن به سلاح اتمی نبوده است و من مانده‌ام با این تأکیدات فوق‌العاده‌ای که اوباما و کری در مقابل صهیونیست‌ها، جمهوری‌خواهان در کنگره و مخالفان توافق می‌کنند چه دستاوردی در این توافق برای آمریکا حاصل شده غیر از جلوگیری از ایران از دست یافتن به سلاح اتمی که تحصیل حاصل است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنان که می‌خواستند اساس فعالیت‌های هسته‌ای را داوطلبانه برچینند چگونه می‌خواهند خود را پیروز این مذاکرات که حاصل مقاومت بر حق هسته‌ای ملت ایران است معرفی کنند. توافق وین حاصل مقاومت ملت ما و دستاوردی ملی است و قابل مصادره گروهی نیست که خیال خام دست یافتن با مجلس دهم از این سکو را می پرورانند.

مصباحی‌مقدم در تشریح وضعیت اقتصادی کشور بعد از توافق خاطرنشان کرد: تا حدود 6 ماه دیگر در واقعیت اقتصاد ایران تغییر اساسی رخ نخواهد داد و بیخود نباید به انتظارات ملت دامن زد.

وی افزود: در صورتی که بررسی‌های لازم در مورد متن توافق و پیوست‌های آن و قطعنامه شورای امنیت در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی نشان دهنده حداقل‌های لازم برای یک توافق خوب با رعایت خطوط قرمز هسته ای و عدم دخالت در عرصه سلاح‌های نظامی کشور باشد و تأیید شود حدود 30 میلیارد دلار از ذخایر ارزهای بلوکه شده ایران آزاد می‌شود. امکان استفاده از منابع ارزی صندوق توسعه ملی که بلوکه شده بود فراهم می شود که باید برای بهره‌برداری از آن در سرمایه‌گذاری در بخش‌های خصوصی و تعاونی تسهیل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: هزینه تجارت و حمل و نقل کالا برای ایران کاهش می‌یابد. فروش نفت خام به تدریج افزایش می‌یابد. مقدمات برای ورود تدریجی سرمایه خارجی فراهم می‌شود. در این شرایط باید از واردات بی‌رویه کالاهای مصرفی و واسطه‌ای که مشابه آن در داخل تولید می‌شود با عنوان حمایت از تولید ملی جلوگیری و از وابستگی به یک یا چند کشور در واردات سرمایه و کالا جلوگیری شود و تنوع مبادی واردات سرمایه و صادرات کالا را دنبال کرد.

مصباحی‌مقدم اضافه کرد: به کشورهای متقاضی سرمایه‌گذاری در ایران مشروط به انتقال فناوری اجازه سرمایه‌گذاری و فعالیت داده شود و تولید برای صادرات مبنای فعالیت آنها قرار گیرد. باید به سمت کنار گذاشتن خام فروشی نفت و گاز و پتروشیمی جهت‌گیری کرد و در سرمایه‌گذاری برای صنایع پایین دستی برنامه‌ریزی انجام شود.

وی افزود: استفاده از سرمایه‌گذاری‌های اشتغالزا مبنای کار قرار گیرد. از منابع آزاد شده در سقف برنامه مصوب بهره‌گیری شود و مجلس و دولت در پی افزایش بودجه عمومی نباشند که بیماری هلندی عود کند. اقتصاد مقاومتی همچنان باید پایدار و حاکم بر برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های اقتصادی کشور باشد. همه مسئولان کشور از محصولات تولید ملی استفاده کنند و خود راه‌های خارجی را کنار بگذارند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به سیل اخیر در پایتخت گفت: از دولت می‌خواهم تا هر چه سریعتر آسیب‌های وارده را جبران و از خانواده‌های آسیب‌دیده دلجویی کند و نکته دیگر اینکه همه ساخت و سازهای غیرقانونی در بستر رودخانه‌ها و حریم آنها تخریب و پاکسازی شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین