قیمت جهانی نفت امروز اندکی کاهش یافت

نفت

در بازارهای معاملاتی جهان هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر با ۹ سنت کاهش، ۴۷ دلار و ۸۹ سنت داد و ستد شد/ هر بشکه نفت خام برنت نیز با ۱۲ سنت کاهش، ۵۳ دلار و ۱۸ سنت معامله شد

به گزارش «نسیم»، در حالی که معامله گران در انتظار نتایج نشست کمیته سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و همچنین انتشار ارقام مربوط به ذخایر نفت خام این کشور هستند، بهای نفت خام امروز چهارشنبه در بازار آسیا اندکی کاهش یافت.

امروز در بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) برای تحویل در ماه سپتامبر با 9 سنت کاهش، 47 دلار و 89 سنت داد و ستد شد.

هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در همان ماه با 12 سنت کاهش، 53 دلار و 18 سنت معامله شد.

انتظار می رود بانک مرکزی آمریکا امروز در نشستی در واشنگتن به امید تقویت قابل توجه اقتصاد این کشور، نرخ بهره خود را نزدیک صفر نگه دارد.

اما بازارها هر گونه اشاره جانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا را در مورد تغییر سیاست پولی این کشور به دقت زیر نظر دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، برنارد آو، تحلیلگر موسسه « آی.جی. مارکتس » گفت : « انتظار می رود جانت یلن به آماده سازی بازارها برای افزایش قریب الوقوع نرخ بهره ادامه دهد. ما می توانیم پیش بینی های اقتصادی خوش بینانه تری را در بیانیه بانک مرکزی آمریکا ببینیم که فرضیه افزایش نرخ بهره را در سال کنونی میلادی تقویت می کند.»

به طور مشخص در ارتباط با نفت، افزایش نرخ بهره موجب افزایش توجه سرمایه گذاران به دلار می شود که سود بیشتری برای آنها خواهد داشت. بنابراین، بالا بودن ارزش دلار نیز یکی از انگیزه های نگرانی معامله گران خواهد بود. از آنجا که خرید نفت با دلار آمریکا صورت می گیرد، هر چه ارزش دلار بیشتر باشد، خرید نفت برای سرمایه گذارانی که ارزهای دیگری دارند، جذابیت کمتری خواهد داشت.

از سوی دیگر، وزارت انرژی آمریکا قرار است امروز آمار مربوط به ذخایر و تولید طلای سیاه این کشور را منتشر کند.

براساس برآوردهای خبرگزاری بلومبرگ، ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته 700 هزار بشکه افزایش داشته است.

روز سه شنبه در بازار نیویورک (نایمکس)، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا که طی چهار روز متوالی کاهش یافته بود، با 59 سنت افزایش 47 دلار و 98 سنت داد و ستد شد.

در بازار لندن نیز هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 17 سنت کاهش، 53 دلار و 30 سنت خرید و فروش شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین