بهای نفت برنت امروز اندکی افزایش یافت

نفت

به دنبال انتشار اطلاعاتی درباره کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با ۳۲ سنت افزایش ۵۳ دلار و ۷۰ سنت معامله شد

به گزارش «نسیم»، به دنبال انتشار اطلاعاتی درباره کاهش ذخایر نفت خام آمریکا ، تحلیلگران امروز پنجشنبه از افزایش بهای نفت در بازار آسیا خبر دادند.

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر با 13 سنت افزایش به 48 دلار و 92 سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز 32 سنت افزایش یافت و هر بشکه 53 دلار و 70 سنت معامله شد.

بهای نفت در پی آن رو به افزایش گذاشت که اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 24 ژوئیه چهار میلیون و 200 هزار بشکه کاهش داشته است و این میزان کاهش بیش از پیش بینی ها بوده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین اعلام کرد تولید نفت این کشور در این هفته کاهش یافته است و این امر تا حدودی به افزایش بهای نفت که به دنبال عرضه بیش از حد آن به بازار روند نزولی پیدا کرده بود کمک کرده است.

معامله گران در همین حال در انتظار برنامه های بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره به دنبال نشست دو روزه سیاستگذاران این بانک هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور ،یک تحلیلگر اقتصادی اعلام کرد با توجه به اینکه افزایش نرخ بهره به شدت بهای اقلام و کالاها را تحت تاثیر قرار خواهد داد بازار از نزدیک اقدام بانک مرکزی آمریکا را دنبال می کند.

اکثر تحلیلگران پیش بینی می کنند نرخ بهره ماه سپتامبر یا دسامبر امسال افزایش یابد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین