اخراج ۴۷ هزار مادر از محل کار به دلیل استفاده از مرخصی زایمان

شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده

شهیندخت مولاوردی از پیشنهاد این معاونت برای بازگشت مهدهای کودک به داخل ادارات خبر داد و گفت: طی ۱۸ ماه، حدود ۴۷ هزار مادری که از مرخصی ۶ ماهه زایمان استفاده کرده‌اند، از کار خود اخراج شده اند

به گزارش خبرنگار «نسیم»، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان  در حاشیه همایش ترویج تغذیه با شیر مادر اظهار داشت: طی دو سال اخیر و در دولت یازدهم راهکارها و تدابیر لازم در جهت تحقق تلفیق وظایف خانوادگی و اجتماعی زنان مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌ها به دلیل مشکلات و بار مالی قانون افزایش مرخصی زایمان حاضر به اجرای این قانون نیستند افزود:‌ طی 18 ماه حدود 47 هزار نفر از زنانی که از مرخصی 6 ماهه و نه 9 ماه استفاده کرده‌اند اخراج شده‌اند چرا که در این قانون ضمانت لازم برای امنیت شغلی مادران در نظر گرفته نشده مرخصی دو هفته پدران نیز که شامل همین مصوبه قانونی است در دولت متوقف نشده.

معاون رئیس جمهور در امور زنان  تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که بسته ترویج زایمان طبیعی در طرح تحول نظام سلامت با قوت ادامه یابد و با مشارکت وزارت بهداشت نیز لایحه اصلاحی قانون ترویج تغذیه با شیر مادر ارائه شده و در دست بررسی است که امیدواریم پیشنهادات اصولی این لایحه به تصویب برسد.

ملاوردی از برنامه این معاونت برای ترغیب دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها در جهت ترویج تغذیه با شیر مادر خبر داد و گفت: به همین منظور پیشنهاد ارائه خدماتی چون ارائه کارت تخفیف مادران برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و اختصاص صندلی‌های ویژه مادران در متروها و اتوبوس‌ها ارائه شده است.

وی ادامه داد: با هدف ایجاد توازن در نقش اجتماعی و خانوادگی زنان بسته جامع حمایت از زنان شاغل با مشارکت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارائه شده که در آن راهکارهای حمایتی در این جهت مورد توجه قرار گرفته است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: همچنین اخیراً پیشنهاد بازگشت مهدهای کودک به داخل ادارات داده شده تا از این طریق حتی دستگاه‌هایی که امکان اجرای در دستگاه‌های امکان اجرای افزایش مرخصی زایمان را ندارند مادران بتوانند در محیط کار فرزندان خود را نگهداری کنند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین