بهای جهانی نفت امروز اندکی کاهش یافت

بشکه نفت

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر با ۳۶ سنت کاهش به ۴۶ دلار و ۷۶ سنت رسید/ بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۴۲ سنت کاهش به ۵۱ دلار و ۷۹ سنت رسید

به گزارش «نسیم»، به دنبال تصمیم اوپک برای حفظ سقف تولید این سازمان و نگرانی ها درباره عرضه بیش از حد نفت به بازار ، بهای نفت امروز دوشنبه در بازار آسیا کاهش یافت.

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر با 36 سنت کاهش به 46 دلار و 76 سنت رسید.

بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه سپتامبر 42 سنت کاهش داشت و به 51 دلار و 79 سنت رسید.

بانک یونایتد اورسیز سنگاپور اعلام کرد به دنبال نمایان شدن نشانه هایی دال بر اینکه تولیدکنندگان اصلی نفت در خاورمیانه ( غرب آسیا ) به رغم عرضه بیش از حد نفت در جهان همچنان به تولید این محصول ادامه می دهند بهای نفت سیر نزولی پیدا کرده است.

پس از آنکه عبدالله البدری دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، اوپک ، اعلام کرد این سازمان در واکنش به روند نزولی بهای نفت تولید خود را کاهش نخواهد داد بهای نفت روز جمعه کاهش پیدا کرد.

وی روز پنجشنبه پس از دیدار با وزیر انرژی روسیه در مسکو اعلام کرد اوپک برای کاهش سقف تولید خود که در حال حاضر به حدود 30 میلیون بشکه در روز می رسد آمادگی ندارد.

تحلیلگران اعلام کردند این اظهارات نشان می دهد که اوپک مصمم است سهم خود را در بازار همچنان حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور ، اوپک در تازه ترین نشست اعضای این سازمان که ماه ژوئن در وین برگزار شد به رغم عرضه بیش از حد نفت که موجب کاهش بهای این محصول شده است سقف تولید خود را در حدود 30 میلیون بشکه در روز حفظ کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین