بهای نفت برنت امروز ۳۱ سنت افزایش یافت

کاهش قیمت نفت

بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر ۳۱ سنت افزایش یافت و به ۴۶ دلار و پنج صدم سنت رسید/ هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۳۱ سنت افزایش ۵۰ دلار و ۳۰ سنت به فروش رسید

به گزارش «نسیم»،‌ بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر 31 سنت افزایش یافت و به 46 دلار و پنج صدم سنت رسید.

حال آنکه هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر 31 سنت افزایش قیمت داشت و 50 دلار و 30 سنت به فروش رسید.

بهای نفت پیش از آنکه در آستانه انتشار تازه ترین گزارش وزارت اطلاعات انرژی آمریکا درباره میزان ذخایر نفت خام این کشور اندکی افزایش پیدا کند به مدت سه دوره روند نزولی داشت.

دانیل آنگ تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در سنگاپور می گوید تولید نفت خام آمریکا احتمالا کاهش یافته است و این مسئله به افزایش بهای نفت کمک خواهد کرد.

اطلاعاتی که هفته گذشته در آمریکا منتشر شد از کاهش ذخایر نفت خام آمریکا به 459 میلیون و 700 هزار بشکه در هفته منتهی به 24 ژوئیه حکایت داشت که پایین ترین میزان از ماه مارس بود.

تولید نفت این کشور نیز در این مدت بالغ بر نه میلیون و 410 هزار بشکه در روز بودکه پایین ترین میزان در بیش از دو ماه گذشته بشمار می رود.

کاهش ذخایر نفت خام آمریکا موجب بالا رفتن حجم تقاضا در این کشور به عنوان مصرف کننده بزرگ نفت خام در جهان و دومین مصرف کننده بزرگ انرژی پس از چین خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور ، معامله گران همچنین در انتظار انتشار گزارشی درباره بازار کار آمریکا در ماه ژوئیه هستند که احتمال می رود افزایش ارزش دلار را به دنبال داشته باشد و این مسئله منوط به آن است که معامله گران به این نتیجه برسند که بانک مرکزی آمریکا ممکن است به زودی نرخ بهره را افزایش دهد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین