قیمت نفت بدلیل نگرانی از عرضه بیش از حد به بازارهای جهانی دوباره کاهش یافت

کاهش قیمت نفت

هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه سپتامبر در معاملات امروز در برابر ۴۴ دلار و ۸۳ سنت به فروش رسید/ هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در برابر ۴۹ دلار و ۷۳ سنت داد و ستد شد

به گزارش «نسیم»، با توجه به نگرانی از عرضه بیش از حد نفت به بازارهای جهانی و چشم انداز مبهم درباره تقاضای انرژی، بهای نفت خام در معاملات روز جمعه بازار آسیا کاهش یافت.

هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه سپتامبر در معاملات امروز در برابر 44 دلار و 83 سنت به فروش رسید، در حالی که بهای هر بشکه از این نوع نفت در هفته گذشته 47 دلار و 12 سنت بود. بهای نفت برای هشتمین هفته متوالی کاهش یافته است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر نیز در معاملات امروز در برابر 49 دلار و 73 سنت داد و ستد شد، در حالی که در معاملات هفته گذشته هر بشکه از آن به قیمت 52 دلار و 21 سنت به فروش رسیده بود. بهای نفت برنت نیز برای ششمین هفته پیاپی کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از هنگ کنگ، عرضه مازاد نفت به بازارهای جهانی علت اصلی کاهش شدید بهای نفت قلمداد می شود. بهای نفت خام از اواسط سال 2014 تاکنون حدود 50 درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین