قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی دو دلار کاهش یافت

نفت

قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ۳۱ ژوئیه دو دلار و ۳۱ سنت کاهش یافت و به ۵۲ دلار و ۴۶ سنت برای هر بشکه رسید/ میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تا کنون ۵۵ دلار و ۵۲ سنت بوده است

به گزارش «نسیم»، قیمت نفت سبک ایران در هفته منتهی به ٣١ ژوئیه ٢ دلار و ٣١ سنت کاهش یافت و به ٥٢ دلار و ٤٦ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت نفت سبک ایران از ابتدای امسال تا کنون ٥٥ دلار و ٥٢ سنت بوده است.

قیمت نفت سنگین ایران نیز به ٥١ دلار و ٣٧ سنت رسید که نسبت به هفته گذشته ٢ دلار و ١٣ سنت برای هر بشکه کاهش یافت؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران از ابتدای امسال تاکنون ٥١ دلار و ٣٧سنت بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی با دو دلار و ٢٧سنت کاهش به ٥٠ دلار و ٩٢ سنت برای هر بشکه رسید. میانگین قیمت سبد نفتی اوپک از ابتدای امسال تاکنون ٥٥ دلار و ١٢ سنت برای هر بشکه بوده است.

به گزارش اداره امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی نیز در هفته منتهی به ٣١ ژوئیه با یک دلار و ٢٩ سنت کاهش، ٤٧ دلار ٨٢ سنت معامله شد.

قیمت نفت برنت نیز با ٢ دلار و ٧ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت برنت از ابتدای امسال تا کنون ٥٧ دلار و ٨٤ سنت بوده است.

قیمت نفت خام دوبی نیز با ٢ دلار و ١٨ سنت کاهش  به ٥٣ دلار و ٣سنت و عمان نیز با ٢ دلار و ٧ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٢٠سنت برای هر بشکه رسید.

براساس این گزارش، حداکثر قیمت نفت درسالجاری ٦٤ دلار و ٩٦ سنت و حداقل قیمت  نیز ٤١ دلار و ٥٠ سنت برای هر بشکه بوده است این در حالی است که حداقل و حداکثر قیمت نفت در سال گذشته ١١٠ دلار و ٤٨ سنت و حداقل آن ٥٢ سنت بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین