قیمت نفت به پایین‌ترین سطح در شش سال اخیر رسید

کاهش قیمت نفت

بهای هر بشکه نفت خام شیرین سبک آمریکا برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با پنج سنت کاهش به ۴۳ دلار و ۰.۳ صدم درصد رسید/ هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با ۳۵ سنت کاهش ۴۸ دلار و ۸۳ سنت معامله شد

به گزارش «نسیم»، روند نزولی بهای نفت خام روز چهارشنبه نیز در بازار آسیا تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله مازاد عرضه به بازار و نگرانیهای مربوط به سلامت اقتصاد چین ادامه پیدا کرد.

در پی کاهش بالفعل ارزش یوآن نگرانی سرمایه گذاران و دلالان بازار در خصوص سلامت اقتصاد چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود، افزایش یافته است.

بهای هر بشکه نفت خام شیرین سبک برای تحویل در ماه سپتامبر روز چهارشنبه در بازار آسیا با پنج سنت کاهش به چهل و سه دلار و سه صدم سنت رسید. در همین حال هر بشکه نفت برنت دریای شمال (که نفت خام مرجع اروپا محسوب می شود) برای تحویل در همان موعد سی و پنج سنت ارزش خود را از دست داد و چهل و هشت دلار و هشتاد و سه سنت معامله شد.

دانیل آنگ، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز Phillip Futures در سنگاپور می گوید کاهش ارزش یوان چین همچنان ادامه دارد و با توجه به همین مسئله می توان پیش بینی کرد که قیمت نفت خام در بازارهای جهانی باز هم کاهش پیدا خواهد کرد.

چین روز چهارشنبه بار دیگر برای دومین روز متوالی نرخ مرجع یوآن را در برابر دلار تا اندازه زیادی پائین آورد و به این ترتیب با کاهش بالفعل واحد پول خود بازارهای ارز را دچار نگرانی و سردرگمی بیشتر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، از نظر سرمایه گذاران، تصمیمی که مقامات چین درباره واحد پول ملی خود اتخاذ کرده اند نشان دهنده نگرانیهای آنها درباره رشد اقتصاد کشورشان است که اولین مصرف کننده انرژی و دومین قدرت اقتصادی جهان محسوب می شود. آمار و ارقامی که روز گذشته منتشر شد حاکی از آن است که تجارت خارجی چین دچار مشکل شده است.

تصمیم دولت چین در رابطه با واحد پول این کشور به تقویت دلار آمریکا در برابر ارزهای مهم آسیایی کمک می کند.

آمریکا بخش قابل توجهی از نفت عرضه شده به بازار را تامین می کند این در حالی است که سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) همچنان از سقف تئوری عرضه روزانه سی میلیون بشکه فراتر می رود.

علاوه بر این سرمایه گذاران بازار نفت بیم آن دارند که در پی توافق هسته ای ایران و قدرتهای بزرگ که اواسط ژوئیه حاصل شد، تحریمهای اعمال شده بر اقتصاد ایران برداشته شود و این مسئله موجب شود ایران نفت بیشتری را به بازار تزریق کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین