قیمت جهانی نفت خام اندکی افزایش یافت

نفت

کاهش سطح ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا و افت ارزش دلار سبب شد قیمت‌های دو شاخص برنت و دابلیو تی آی آمریکا اندکی افزایش یابد، اما قیمت‌ها همچنان در سطوح پاین‌تر از ٥٠ دلار باقی ماند

به گزارش «نسیم» به نقل از شانا، افت ارزش دلار و کاهش سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا اندکی قیمتهای نفت خام را که روز سه شنبه به دلیل نگرانی ها درباره کاهش ارزش یوان و کند شدن روند رشد اقتصادی جهان به پایان ترین سطح از ٦ ماه گذشته رسیده بود، در پایان معاملات دیروز اندکی بهود یافت.
نگرانی ها درباره احتمال افزایش دوباره سطح ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا در پی افزایش واردات نفت و تعطیلی یک پالایشگاه نفتی  ایالات متحده مانع رشد بیشتر قیمتهای جهانی نفت خام شد.

کریس جارویس، یک تحلیلگر در موسسه کاپراک ریسک منجمنت مستقر در فردریک در مریلند در این باره گفت: بازارهای جهانی نفت خام برای تثبت روند کنونی به کاهش قابل توجه ذخیره سازیهای نفت خام نیاز دارد.
بنابر گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا که به طور منظم هر چهارشنبه منتشر می شود، ذخیره سازیهای نفت خام آمریکا هفته گذشته یک ملیون و ٧٠٠ هزار بشکه کاهش یافت، در حالی که تحلیلگران بازار کاهش یک  میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.

این گزارش می افزاید: ذخیره سازیهای بنزین آمریکا نیز یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه کاهش یافت، در حالی که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که ذخیره سازیهای بنزین ایالات متحده با ٦٤٧ هزار بشکه افت روبرو شود.
بر پایه گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، واردات نفت خام ایالات متحده با افزایش روزانه ٣٩٣ هزار بشکه به هفت میلیون بشکه رسید.

فرآورده های تقطیری شامل گازوئیل و نفت حرارتی، با سه میلیون بشکه افزایش روبرو بود، در حالی که تحلیلگران بازار رشد یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه ای را پیش بینی کرده بودند.
قیمت نفت خام شاخص دابلیو تی آی آمریکا در پایان معاملات دیروز بازار بورس نیویورک (نایمکس) با ٢٢ سنت افزایش (٠,٥ درصد) به ٤٣ دلار برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز بازار آی سی آی با ٤٨ سنت رشد (یک درصد)، ٤٩ دلار و ٦٦ سنت برای هر بشکه معامله شد.
ارزش دلار در مقابل سبد دیگر ارزها یک درصد کاهش یافت.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین