بهای نفت خام برنت ۶۵ سنت کاهش یافت

نفت خام

امروز بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر با ۶۳ سنت کاهش به ۴۱ دلار و ۸۷ سنت رسید/ بهای نفت خام برنت دریای شمال نیز با ۶۵ سنت کاهش هر بشکه ۴۸ دلار و ۵۴ سنت به فروش رسید

به گزارش «نسیم»، بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت برای تحویل در ماه سپتامبر با 63 سنت کاهش به 41 دلار و 87 سنت رسید که این میزان کاهش از ماه مارس سال 2009 بی سابقه بوده است.

بهای نفت خام برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه اکتبر 65 سنت کاهش داشت و هر بشکه 48 دلار و 54 سنت به فروش رسید.

تحلیلگران اعلام کردند بهای نفت روز جمعه در بازار نیویورک روند صعودی پیدا کرده بود اما انتشار اطلاعاتی درباره افزایش حفاری نفت در آمریکا موجب شد تا از بهای این محصول کاسته شود.

با توجه به اینکه تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت ، اوپک ، و آمریکا به رغم کاهش بهای نفت همچنان ثابت است ، چنین اطلاعاتی به نگرانی ها درباره ادامه عرضه مازاد نفت در جهان دامن زده است.

برنارد او تحلیلگر بازارهای IG در سنگاپور می گوید افزایش ذخایر نفت آمریکا و تولید نفت اوپک ، کاهش روند تقاضا و افزایش ارزش دلار آمریکا موجب خواهد شد تا روند نزولی بهای نفت همچنان ادامه یابد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین