کلانتری: قاچاق انبوه میوه از معابر دولتی صورت می‌گیرد

کلانتری

مشاور معاون اول دولت یازدهم در یادداشتی درباره قاچاق میوه ادعا کرده است: امکان ورود میوه‌های قاچاق به کشور وجود ندارد و این میوه‌ها از کانال‌های غیر قاچاق وارد کشور می‌شوند

به گزارش «نسیم»، عیسی کلانتری مشاور معاون اول دولت یازدهم در یادداشتی در آرمان، درباره قاچاق میوه ادعا کرده است: امکان ورود میوه‌های قاچاق به کشور وجود ندارد و این میوه‌ها از کانال‌های غیر قاچاق وارد کشور می‌شوند.

میوه مانند بسیاری دیگر از کالاها این امکان را ندارد که از کوره راه‌ها یا با کامیون‌های بدون یخچال وارد شود، چرا که کالایی است که از بین می‌رود و غیر قابل مصرف می‌شود. همه میوه‌هایی که وارد کشور می‌شوند با کامیون‌های یخچال‌دار وارد شده و از معابر عمومی و دولتی عبور می‌کنند و مطمئنا افراد مسئول و ذیربط نیز در جریان ورود این کامیون‌ها و کانتینر‌ها هستند...

وارد‌کنندگان میوه برای ورود به کشور مجبور هستند تا از معابر دولتی عبور کنند. میوه در اقسام کوچک وارد کشور نمی‌شود بلکه این کالا به صورتی است که باید در حجم بالا وارد شود. زمانی که با یک کانتینر 1000تن میوه وارد کشور می‌شود نمی‌توان نام قاچاق را بر آن نهاد. این میوه‌ها به صورت رسمی و با نظارت وارد کشور می‌شوند. وقتی که این حجم میوه در کشور توزیع می‌شود حتما با کامیون‌های مجوزدار آمده و از معابر گمرکی رد شده و حتما از جلو دید ماموران دولتی عبور کرده است.

در این بین مساله‌ای به وجود می‌آید و آن این است که ممکن است تخلفاتی صورت پذیرد و افرادی که مامور جلوگیری از ورود کالاهای غیرمجاز هستند از واردات میوه‌ها چشم پوشی کنند. این هم باز نامش قاچاق نیست و تخلفی دیگر اتفاق افتاده است.

بر این اساس، واردات میوه مشمول دو وضعیت می‌شود: یا اینکه ماموران دولتی اعم از ماموران گمرک یا ماموران قرنطینه این کانتینرهای غیرمجاز را می‌بینند و خود را به ندیدن می‌زنند، چون ممکن است وارد‌کننده اینقدر قوی باشد که این افراد جسارت نمی‌کنند جلو آنها را بگیرند یا اینکه مجوزهای لازم صادر شده است.

افراد عادی توانایی این حجم از ورود کانتینرهای میوه را ندارند و مطمئنا وارد‌کنندگان از قدرتی برخوردارند که می‌توانند این حجم وسیع را وارد کشور کنند. باید تاکید کرد که نمی‌توان میوه را به صورت قاچاق وارد کشور کرد و اگر خلاف قانون دست‌هایی وجود دارد این دزدی است و نه قاچاق.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین