رویترز: چشم‌انداز بلندمدت قیمت نفت همچنان بدبینانه است

نفت

این خبرگزاری به نقل از مؤسسه تحقیقاتی بی.ام.آی انگلستان اعلام کرد: قیمت نفت برنت در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب و به طور متوسط ۵۶ و ۵۵ دلار در هر بشکه خواهد بود

به گزارش «نسیم» به نقل از رویترز، تحلیلگران موسسه تحقیقاتی بی.ام.آی انگلستان، زیرمجموعه موسسه رتبه بندی فیچ، اعلام کردند: گمانه زنی ها بیشتر مبتنی بر کاهش قیمت های نفت است و عامل آن؛ توافق هسته ای ایران و لغو تحریم های این کشور، عدم اطمینانی که در مورد اقتصاد چین وجود دارد و تغییرات بدبینانه در بازارهای آتی می باشد.

این تحلیلگران افزودند: با این حال، بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی، همزمان شده با افزایش پروژه های خط لوله در آمریکای شمالی، خاورمیانه، غرب آفریقا و قزاقستان، ضمن آنکه این پروژه ها موجب افزایش مصرف جهانی نفت در دو سال آینده خواهد شد.

آنها پیش بینی کردند، قیمت نفت برنت در سال های 2016 و 2017 به ترتیب و به طور متوسط 56 و 55 دلار در هر بشکه خواهد بود، در حالی که قیمت نفت خام آمریکا در هر دو سال معادل 53 دلار در هر بشکه خواهد بود.

این موسسه همچنین پیش بینی کرد، قیمت های نفت احتمالا بیش از حد کاهش یافته اند و انتظار می رود با نزدیک شدن به سه ماهه چهارم سال میلادی جاری، اندکی افزایش پیدا کنند. بسیاری از بازرگانان در صدد هستند از افت بیشتر قیمت ها در آمریکا بهره برداری کنند.

قیمت های نفت روز سه شنبه باز هم کاهش یافتند، زیرا در حالی است که ضعیف شدن اقتصاد برخی کشورهای آسیایی و تولید زیاد نفت در جهان به نگرانی ها در مورد مازاد عرضه دامن زده است، بازرگانان خود را برای کاهش مصرف نفت پالایشگاه های آمریکا پس از فصل تابستان آماده می کنند.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا روز سه شنبه در ساعت 04:29 به وقت گرینویچ در بازار نایمکس نیویورک 10 سنت کاهش یافت و به 41.77 دلار در هر بشکه رسید که با حداقل قیمت نفت در بیش از شش سال گذشته تفاوت چندانی ندارد.

قیمت نفت برنت دریای شمال نیز در معاملات آتی امروز بازار آیس فیوچرز لندن با 14 سنت کاهش به 48.60 دلار در هر بشکه رسید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین