ظریف: امروز انقلاب ارتباطات، تلاش‌های اسرائیل برای ایران‌هراسی را به زمین زده

سخنرانی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه در یادمان آینه‌داران آفتاب

وزیر امور خارجه افزود: قدرت ایران امروز این است که برای جهان حرف نو می‌زند/ ما خودمان نظریه پرداز جهانی شده‌ایم/ کشور ما فقط نباید معطوف به چالش‌ها باشد زیرا در این صورت فرصت‌ها را از دست خواهیم داد

به گزارش «نسیم»، محمدجواد ظریف در ‌مراسم افتتاح 515 طرح مخابراتی استان اصفهان، با بیان این‌که جهانی شدن مبانی تفکر و محاسبات بین‌المللی را در هم ریخت، گفت: یکی از عوامل جهانی شدن موضوع مهم ارتباطات است. یعنی شما می‌توانید امروز در کسری از ثانیه به تولیدات و اتفاقات بسیار مهم گوشه‌ای از جهان دسترسی داشته باشید و همچنین جهانیان می‌توانند از تولیدات و اتفاقات کشور ما به سرعت بهره‌مند شوند و این اتفاق بسیار مهمی را رقم می‌زند.

وزیر امور خارجه با بیان این‌که امروز دیگر نمی‌شود مخاطب خود را خودمان انتخاب کنیم، ادامه داد: کسی دیگر نمی‌تواند برای گروه محدودی صحبت کند؛ چرا که امروز احساسات هم جهانی شده است. برای مثال وقتی رژیم صهیونیستی علیه کودکی آتش روشن می‌کند و او را می‌سوزاند اخبار و تصاویر این واقعه همزمان در تمام جهان منتشر و منعکس شده و کسی دیگر نمی‌تواند روی آن درپوش بگذارد.

ظریف به جنگ‌های 22 روزه و 33 روزه علیه رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: در این زمینه این انقلابات احساساتی بود که عرصه را برای اسرائیل تنگ کرد پس اگر به این موضوع پی ببریم که کسی انحصار خبری ندارد موضوع ارتباطات را به درستی خواهیم فهمیم.

وزیر امور خارجه با بیان این‌که یک زمانی در دنیا فقط 4 غول خبری وجود داشتند که هر آنچه که می‌خواستند را منتشر می‌کردند، ادامه داد: امروز یک جوان اصفهانی یک ویدئویی را ایجاد می‌کند و صحبتی مطرح می‌نماید که در ‌آن میلیون‌ها نفر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. پس نشان می‌دهد که ارتباطات هم یک فرصت و هم یک چالش را پیش روی جهان قرار داده است.

ظریف با بیان این‌که کشور ما فقط نباید معطوف به چالش‌ها باشد، ادامه داد: اگر همه ما فقط متوجه چالش‌ها شویم به طور قطع فرصت‌ها را از دست خواهیم داد. ما امروز در ایران حرف برای گفتن داریم و قدرت ایران امروز این است که برای جهان حرف نو می‌زند.

وی تأکید کرد: اعلام کردیم که نباید فقط یک نظریه در جهان مورد قبول ما قرار گیرد. ما خودمان نظریه پرداز جهانی شده‌ایم. ما خودمان توان تولید داریم. پس جهان دیگر نمی‌تواند فقط یک حرف را بپذیرد.

ظریف با اشاره به این‌که اینترنت و مخابرات را باید برای تحکیم انقلاب و شعار گسترش دیدگاه‌های مردم ایران استفاده کنیم، ادامه داد: تحول بزرگ و پیشرفت در صنعت مخابرات کشور که باعث شده مردم در شبکه‌های مجازی قوس شوند و بتوانند از اینترنت استفاده کنند باعث شده تا انحصار تبلیغاتی کشورهای جهان را بشکنند و گاهی ایران را به صدر جهان بیاورد.

ظریف خاطرنشان کرد: امروز اینترنت،‌ شبکه‌های مجازی و مخابرات توانسته سخن عزتمندی، ابتکار، نوآوری، هنر، مهردوستی، هم‌نوع زیستی و زندگی مسالمت آمیز ایرانیان را به جهان مخابره کند. امروز انقلاب ارتباطات تلاش‌های اسرائیل برای ایران هراسی را به زمین زده و اسرائیل را از ناکامان بزرگ در مقابل ایران جلوه داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین