بهای نفت برای سومین روز کاری پیاپی افزایش یافت

نفت

بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت با سه دلار و ۹۸ سنت افزایش به ۴۹ دلار و ۲۰ سنت رسید/ انتشار اخباری مبنی بر اینکه اوپک قصد دارد درباره قیمت‌ها با دیگر کشورهای تولیدکننده نفت گفتگو کند، بهای نفت را افزایش داد

به گزارش «نسیم»، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه اوپک قصد دارد درباره قیمت ها با دیگر کشورهای تولید کننده نفت گفتگو کند، بهای نفت دوشنبه در بازار نیویورک برای سومین روز کاری پیاپی افزایش یافت.

بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدییت ( نفت پایه آمریکا ) برای تحویل در بازار نیویورک با سه دلار و 98 سنت افزایش به 49 دلار و 20 سنت رسید. به این ترتیب قیمت این نوع نفت در سه جلسه کاری پیاپی ،‌27 و 46صدم درصد افزایش یافت.

دوشنبه، آغاز بازار با کاهش همراه بود اما قیمت های نفت وست تگزاس اینترمدییت با برآورد جدید وزارت انرژی آمریکا در خصوص تولید آمریکا در ماه ژوئن که در مقایسه با پیش بینی ها ، کاهش 130 هزار بشکه ای در روز را نشان داد ، سیر صعودی به خود گرفت .

براساس این برآورد ، تولید نفت آمریکا به 9 میلیون و 300 هزار بشکه در روز رسید که از کاهش 100 هزار بشکه ای در مقایسه با ماه مه حکایت داشت.

تیم اوانسTim Evans از تحلیلگران بازار نفت خاطر نشان کرد:« ما فکر می کنیم شاهد کاهش بیشتر تولید در مقایسه با نقطه اوج آن در آوریل باشیم .»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک ، فیل فلین دیگر تحلیلگر بازار نیز گفت بازار از تفسیری که در خبرنامه سازمان کشورهای صادر کننده نفت منتشر شد و براساس آن این سازمان ممکن است با دیگر تولید کنندگان درباره سطح قیمت ها مذاکره کند ،‌استقبال کرده است .

در این بولتن نوشته شده است :«اوپک مانند همیشه به هرچه در توان دارد انجام خواهد داد تا بازار بتواند به فضای مناسب برای رسیدن به توازن بین عرضه و تقاضا با قیمت های عادلانه و منطقی دست یابد.»

این سازمان برای گفتگو با دیگر تولید کنندگان اما با محافظت از منافع خود اعلام آمادگی کرده است زیرا« اعضای آن به عنوان کشورهای در حال توسعه که اقتصادهای آن به طور گسترده ای فقط بر این منبع متکی است ،‌نمی توانند به خود اجازه دهند که طور دیگری رقم بخورد.»

این اظهارات در عین حال نوعی تردید در برخی از سرمایه گذاران به وجود آورده است.

یک کارشناس نفتی افزود :« ارقام در خصوص عرضه ( فراوان ) و تقاضای ( کم ) وحشتاک باقی مانده است .» وی گفت افزایش قیمت ها در روز دوشنبه را اغراق آمیز خواند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین