بروجردی: امکان همکاری با آمریکا درخصوص مسائل منطقه وجود ندارد

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مهمان غرفه «نسیم» در پنجمین روز بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا حامی جدی تروریسم در منطقه است/ ایران پس از توافق باید هوشمندانه با آمریکا برخورد کند/ باید متوجه مکر و حیله آمریکا و انگلیس درخصوص نفوذ در کشور باشیم

به گزارش «نسیم»، خانه ملت نوشت:

علاءالدین بروجردی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، درخصوص راه‌های نفوذ امریکا به ایران افزود: این گفته حضرت امام خمینی (ره) که امریکا را شیطان بزرگ خواندند، امروز نیز به همان پررنگی آغاز انقلاب است و ماهیت امریکا هیچ گونه تغییری نکرده است.

وی اضافه کرد: بنابراین تعبیر مقام معظم رهبری در آغاز سال گذشته مبنی بر اینکه امریکا با یک دستکش مخملین و یک دست آهنین، دست خود را به سوی ایران دراز می‌کند، واقعیتی انکارناپذیر است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون تردید سیاست دوگانه امریکا علیه ایران و مکر و فریب در مجموعه سیاست‌های این کشور واقعیتی است که تا زمانی که ساختار حاکمیتی امریکا که بر مبنای استکباری شکل گرفته و با هرگونه حرکت انقلابی مخالف است، تغییر نکند، عوض نخواهد شد.

وی افزود: بنابراین، این سیاست ترسیم شده ازجانب مقام معظم رهبری که مذاکرات را محدود کردند، بر مبنای منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است و این سیاست کاملا هوشمندانه است و در آینده نیز باید ادامه پیدا کند.

بروجردی گفت: با توجه به نظرهای کاملا مغایر جمهوری اسلامی ایران با امریکا در مورد مسائل منطقه، امکان همکاری با امریکا درخصوص مسائل منطقه وجود ندارد و امریکا حامی جدی تروریسم در منطقه است.

وی افزود: داعش را امریکا و همپیمانانش به وجود آوردند، بنابراین در حال حاضر ائتلاف ضدداعش تنها یک نمایش سیاسی است و جمهوری اسلامی ایران حامی محور مقاومت است، از این‌رو علت همکاری نکردن جمهوری اسلامی ایران با امریکا در مورد مسائل منطقه یک علت کاملا منطقی و دائم است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از توافق برجام باید هوشمندانه با امریکا برخورد کند، گفت: باید متوجه مکر و حیله امریکا و انگلیس درخصوص نفوذ در کشور و رخنه در بدنه انقلاب اسلامی بود، زیرا امریکا و انگلیس از همه دریچه‌ها خواهان نفوذ در ایران هستند.

وی افزود: البته همه این موارد بدان معنا نیست که ایران تردیدی در تعامل با جهان غرب داشته باشد، اما این تعامل باید تعاملی هوشمندانه و مبتنی بر منافع ملی باشد.

بروجردی گفت: هر چند این مسئله، مسئولیت اصلی دستگاه سیاست خارجی کشور است و باید برای مرحله جدید پس از برجام و تحولات حال حاضر برنامه‌ریزی کرد.

وی درخصوص یکی از راه‌های مقابله با توطئه و نفوذ امریکا مبنی بر اقتدار ملی ایرانیان اظهار داشت: این نقشه از گذشته ازجانب مقام معظم رهبری ترسیم شده است و حضرت امام (ره) نیز بر همین مبنا عمل می‌کردند و یک پایه اساسی مقابله با توطئه امریکا اتکا بر توانایی‌های ملی است.

بروجردی افزود: بنابراین مقام معظم رهبری در گذشته بر توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و این جمله امام (ره) که ما می‌توانیم ، پایه و اساس یک چنین نگرشی است، بنابراین، این نگاه را باید در عرصه فرهنگی و آموزش و پرورش نیز داشت، همچنین در عرصه اقتصاد با باز شدن پای کشورها نباید اجازه داد خللی در توانمندی‌های ملی ایجاد شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اصل دشمنی امریکا با ایران یک اصل دائم است، گفت: باید درقبال نگاه و سیاست امریکا علیه ایران با هوشیاری عمل کرد و سیاست جمهوری اسلامی ایران باید از موضع اقتدار و تهاجمی و در عین حال تعاملی با جهان غرب باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین