مقصرین مادر باردار جاسکی به دستگاه قضایی معرفی شدند

علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت

معاون وزارت بهداشت با اشاره به این که مادر باردار جاسکی نیاز به عمل سزارین داشته است، گفت: معاون درمان و رئیس شبکه بهداشت این استان مقصر شناخته و به دستگاه قضا معرفی شدند

به گزارش «نسیم»، علی اکبر سیاری در حاشیه هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیماری وبا در 4 استان عراق شیوع داشته و براساس گزارش‌ها 120 نفر تاکنون به این بیماری مبتلا شده‌اند ولی هیچکدام از آنها فوت نشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در ایران فعلاً گزارشی از ابتلا به وبا نداشته‌ایم، افزود: راه انتقال وبا از طریق آب و غذا بوده بنابراین لازم است زائرانی که به عتبات عالیات سفر می‌کنند مراقبت‌های بهداشتی از آب و غذای خود را داشته باشند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: امسال تابستان اپیدمی وبا در خوزستان داشتیم که خوشبختانه این بیماری کنترل شد و سال گذشته بعد از 40 سال هیچ موردی از وبا در ایران گزارش نشد.

سیاری در رابطه با مرگ مادر باردار جاسکی اظهارداشت: برای هر حادثه مرگ مادر باردار حین زایمان پرونده تشکیل می‌شود تا علل آن بررسی و پیگیری کنیم که اشکال کار از کجا بوده است. در پرونده مادر باردار جاسکی، معاون درمان و رئیس شبکه بهداشت این استان مقصر شناخته و در واقع مقصرین در این حادثه به دستگاه قضا معرفی شدند.

به گفته وی، در حادثه مرگ مادر جاسکی، متخصص بیهوشی قبل از اینکه نیروی جایگزین بیاید، رفته بود و با وجود اینکه این فرد نیاز به سزارین داشته، هماهنگی‌ها انجام نشده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه بیان داشت: غذای ناسالم و الکل علل 4 بیماری سرطان، مشکلات قلبی و عروقی، آسم و دیابت است بنابراین وزارت بهداشت بر این عوامل خطر توجه داشته است.

سیاری افزود: در ایران، حوادث ترافیکی، اعتیاد و اختلالات روانشناختی در میان مردم زیاد بوده بنابراین برنامه‌هایی را در این رابطه در دستور کار قرار داده‌ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برنامه‌هایی را برای کنترل ناشنوایی در کشور داریم، اظهار داشت: نمام دانش‌آموزان در بدو ورود به مدرسه در تمامی مقاطع سلامتی آنها با همکاری وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌های علوم پزشکی بررسی می‌شود.

سیاری خاطرنشان کرد: اختلالات اسکلتال و مشکلات شنوایی و بینایی دانش‌آموزان در مدارس بررسی و برای آنها پرونده تشکیل می‌شود، همچنین در صورتی که دانش‌آموزی با مشکل مواجه باشد آن را به پزشک مربوطه ارجاع می‌دهیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین