شناسایی اولین مورد وبا در شهر قم

دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت

معاون وزیر بهداشت: بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲۰ تن در عراق به بیماری وبا مبتلا شده‌اند که هفته گذشته یک ایرانی که از نجف به قم آمده بود با ابتلا به وبا شناسایی شد

به گزارش «نسیم» به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، سیاری در رابطه با خطر ورود بیماری وبا از عراق، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار، بیش از 120 تن در عراق به بیماری وبا مبتلا شده اند که هفته گذشته یک ایرانی که از نجف به قم آمده بود با ابتلا به وبا شناسایی شد؛ به همین علت تمام دانشگاه های علوم پزشکی برای پیشگیری از این بیماری در آماده باش هستند.

این مقام مسوول در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: بیماری عفونی وبا از طریق مصرف آب و غذای آلوده منتقل می شود؛ بنابراین استفاده از آب و غذای مطمئن به خصوص در سفر را به مردم توصیه می کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین از مشاهده کرونا در مکه ، مدینه و طائف خبرداد.

سیاری گفت : ستاد پیشگیری ازکرونا دروزارت بهداشت و پیش از مسافرت حجاج به عربستان تشکیل شده و آموزش های لازم را به تیم پزشکی و بهداشتی کاروان ها ارایه کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در عربستان که عامل بیماری خطرناک و کشنده مرس است تمام دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های تحت پوشش آن ها به خصوص در 19 استانی که فرودگاه های آن ها پذیرای حجاج هستند برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور به حالت آماده باش درآمدند.

سیاری اظهارداشت: ویروس کرونا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود بنابراین از همه مردم می خواهیم که از روبوسی، دست دادن و ارتباط با فاصله کمتر از یک متر با حجاج خودداری کنند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: تا امروز موردی از ویروس کرونا را بین حجاج نداشته ایم اما خطر این بیماری جدی است و حتی یک مورد از این بیماری می تواند مانند کره شمالی خسارات های جبران ناپذیری را به کشور وارد کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین