رویترز: بانک های ایرانی بزودی به طور خودکار به سوئیفت متصل می‌شوند

بانکها

سوئیفت اعلام کرد: به محض رسیدگی به اقدامات مرتبط با برنامه هسته ای ایران، بیشتر بانک های این کشور می توانند بار دیگر به سیستم مالی معاملات سوئیفت که لازمه تجارت خارجی است، بپیوندند

به گزارش «نسیم» سوئیفت اعلام کرد: به محض رسیدگی به اقدامات مرتبط با برنامه هسته ای ایران، بیشتر بانک های این کشور می توانند بار دیگر به سیستم مالی معاملات سوئیفت که لازمه تجارت خارجی است، بپیوندند.

سوئیفت (اس.دبلیو.آی.اف.تی) یا جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی، در زمینه انتقال نامه های اعتباری، پرداخت ها و معاملات اوراق بهادار در میان 9 هزار و 700 بانک در 209 کشور جهان خدمات ارایه می دهد.

ایران و شش قدرت جهانی در تاریخ 14 ژوییه 2015 (23 تیرماه گذشته)در زمینه محدودسازی فعالیت های هسته ای ایران در قبال لغو تحریم ها به توافق رسیدند.

انتظار می رود، آژانس بین المللی انرژی اتمی(آی.ای.ایی.ای)در ماه های آینده نتیجه بررسی های خود در مورد اجرای اقدامات مرتبط با برنامه هسته ای ایران را اعلام کند.

اتحادیه اروپا(ایی.یو)در تاریخ 18 اکتبر (26 مهر) قانونی را تصویب کرد که به موجب آن لغو تحریم های این اتحادیه علیه ایران امکان پذیر می شود. این قانون مشمول محدودیت های تحمیل شده بر ایران در زمینه سیستم های مالی مانند سوئیفت نیز می شود.

سوئیففت اعلام کرد: بانک هایی که مشمول تحریم های مشخص شده در توافق هسته ای هستند، به طور خودکار می توانند پس از تکمیل فرآیند معمول اتصال سوئیفت، بار دیگر به این سیستم متصل شوند.

یک مقام ارشد ایرانی در ژوییه گذشته گفته بود، اتصال دوباره بانک های ایران به شبکه های مالی جهان، مشارکت شرکت های خارجی در خصوصی سازی اقتصاد ایران را آسانتر می کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین