چرخساز خبرداد: امدادرسانی به ۱۴ هزار و ۶۰۰ تن از متأثران سیل در کشور

امدادرسانی

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر تصریح کرد: ‎توزیع قریب ۱۹ هزار اقلام زیستی برای ۱۵ هزار متاثر سیلاب/ اسکان اضطراری یک‌هزار و ۱۰۰ تن از متاثران/ ادامه امدادرسانی‌ها در هفت استان

به گزارش «نسیم»، به نقل از پایگاه خبری جمعیت هلال احمر، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی از سه‌شنبه 5 آبان تا ساعت 10:30 امروز، گفت: تا کنون 14هزار و 600 تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و یک‌هزار و 100 تن اسکان اضطراری داده شدند.

دکتر ناصر چرخ‌ساز با اشاره به تحت تاثیر بودن 24 استان آذربایجان‌شرقی، ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، قزوین، گیلان، زنجان، فارس، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، تهران، مرکزی، بوشهر، سمنان، اردبیل، مازندران، قم، خراسان جنوبی و رضوی و کرمان از سیل و آب‌گرفتگی، افزود: بر این اساس در 80  شهرستان، 194 شهر، روستا و مناطق عشایرنشین آسیب دید.

وی با اشاره به اسکان اضطراری یک‌هزار و 100 تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی، تصریح کرد: بر این اساس تخلیه آب از یک‌هزار و 100 واحد مسکونی با به‌کارگیری 160 دستگاه موتورپمپ و لجن‌کش انجام شده و 36 تن نیز به مناطق امن منتقل شدند.

دکتر چرخساز با اشاره به انتقال یک نفر از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی به مراکز درمانی، تصریح کرد: در این زمینه خدمات امدادی لازم به 9 مصدوم این حادثه ارائه و 4 تن به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به منابع و تجهیزات به‌کارگیری شده در سیل و آب‌گرفتگی 5 روز گذشته با به‌کارگیری 370 تیم عملیاتی شامل یک‌هزار و 600 امدادگر و نجات‌گر، گفت: به این منظور خدمات امدادی لازم با به‌کارگیری 260 دستگاه خودروی عملیاتی، 200 دستگاه چادر، 2 ‌هزار و 600 تخته پتو، 930 تخته موکت، 300 شعله والور، 2 هزار قوطی انواع کنسرو، 9 هزار و 100 قرص نان و 3 هزار و 700 بطری ارائه شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: امدادرسانی در٧ استان ایلام، لرستان، خوزستان، اصفهان، گیلان، مازندران و کرمان ادامه دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین