افشار: امسال ۳۰ میلیارد تومان برای درمان معتادان بی‌بضاعت در ۱۶ استان در نظر گرفته شده

پرویز افشار

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگوی ویژه خبری افزود: تغییر الگوی مصرف از مواد سنتی به مواد صنعتی یکی از عوامل افزایش شمار معتادان خیابانی در چند سال اخیر است

به گزارش «نسیم»، خبرگزاری صدا و سیما نوشت:

پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه واقعیت معتادان خیابانی قابل انکار نیست، گفت: تغییر الگوی مصرف از مواد سنتی به مواد صنعتی یکی از عوامل افزایش شمار معتادان خیابانی در چند سال اخیر است.

پرویز افشار با اشاره به امضای تفاهمنامه با شهرداری تهران برای ایجاد مراکز نگهداری، سم زدایی، درمان و بازپروری معتادان در مناطق 22 گانه تهران، افزود: ساماندهی معتادانی که ترک می کنند و به جامعه باز می گردند باید جدی گرفته شود.

وی با بیان اینکه جمع آوری معتادان خیابانی تنها راهکار برای پاکسازی چهره شهر نیست، گفت: بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر، باید فرصت درمان برای معتادان کم بضاعت و کم درآمد فراهم شود که متأسفانه چنین نشده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: امسال 30 میلیارد تومان برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان معتادان بی بضاعت در 16 استان کشور در نظر گرفته شده است.

افشار با بیان اینکه با ظرفیت کنونی در سه ماه آینده سامان دادن به وضعیت معتادان خیابانی امکان پذیر نیست، گفت: این ستاد در حال هماهنگ کردن و ساماندهی فعالیت های سازمان های مردم نهاد و خیران برای همراه کردن آنان و کمک به بازپروری و درمان معتادان خیابانی است.

وی با اشاره به اینکه تنها بخش اندکی از بودجه 22/5 میلیارد تومانی سال 92 و 30 میلیارد تومانی سال 93 که قرار بود به سازمان بیمه سلامت برای پوشش درمان معتادان اختصاص یابد جذب این کار شد افزود: تلاش ما براین است که امسال همه بودجه در نظر گرفته شده صرف بیمه درمان معتادان شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین