تسلیمی: دشمن به دنبال پاکسازی و عادی‌انگاری جنایت‌های استکبار برای دانشجویان است

نفوذ

فعال دانشجویی در گفتگو با «نسیم» گفت: اولین گام نفوذ حذف نیروهای ارزشی با برچسب‌های مختلف است/ جنبش دانشجویی با هرکسی که در مقابله با نفوذ قصور یا خیانت کند برخورد خواهد کرد

علیرضا تسلیمی معاون سیاسی دانشگاه آزاد پرند در گفتگو با «نسیم» پیرامون ریشه ها و زمینه های نفوذ در عرصه دانشگاه اظهار داشت: دشمن شدیدا به دنبال ورود تمام قد در عرصه دانشجویی و دانشگاه های کشور است و دست ها و بازوان پیدا و پنهان آن را به خوبی می‌توان مشاهده و درک کرد.

وی افزود: اولین اقدام برای نفوذ و استحاله فکری قشر نخبه جامعه که دانشگاهیان آن را تشکیل می دهند، حذف نیروهای ارزشی با عناوین و برچسب های مختلف است و در بهترین حالت خواهان منزوی کردن دانشجویان و تشکل های ارزشی و انقلابی در دانشگاه ها هستند تا بدون هیچ مانعی اقدام به تکمیل نقشه دشمنانه خود کنند؛ این ابتدایی ترین حرکتی است که هم اکنون در دستور کار آنان قرار دارد .

تسلیمی در ادامه با بیان اینکه اقدام دیگر پاکسازی و عادی انگاری جنایت های استکبار برای دانشجویان است گفت: این امر به خاطر این انجام می پذیرد تا با بزک چهره کریه و بد منظر استکبار عمق استراتژیک انقلاب اسلامی یعنی استکبارستیزی را هدف قرار داده و راه را برای هجوم به باورها و ارزش های اسلامی باز کنند که به حمدالله با هوشیاری جنبش دانشجویی چنین آرزویی را با خود به گور خواهند برد.

این فعال دانشجویی با انتقاد از مسئولین دانشگاهی در عدم حساسیت نسبت به پروژه نفوذ خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولین آنچنان که شایسته و بایسته این موضوع خطیر و مهم است آنرا را جدی نگرفته اند؛ گاهی اوقات نه تنها خود در این زمینه هیچ حرکتی نمی کنند بلکه با مانع تراشی و برچسب زنی های سیاسی و حزبی بر تشکل های دانشجویی انقلابی راه آنان را نیز سد می کنند که قطعا جنبش دانشجویی در این قبال سکوت نکرده و در خط مقدم برخورد با جریان نفوذ با هر کسی که در این زمینه کوتاهی، قصور و خیانتى انجام دهد برخورد خواهد کرد.

معاون سیاسی بسیج دانشگاه آزاد پرند در تبیین علل بی اعتنایی برخی نسبت به پروزه نفوذ تصریح کرد: عده‌ای نفوذ را جدی تلقی نمی کنند، که آنان را به دو دسته می توان تقسیم کرد؛ کسانی که از ساده انگاری و از روی جهل در این زمینه کوتاهی می کنند و این خطر را توهم توطئه می خوانند و اشخاصی که خود بازوان اجرایی نفوذ و تریبون افکار و اندیشه های استکبار جهانی اند که از آنان غیر از دفاع از حیثیت خود چیزی انتظار نمی رود.

علیرضا تسلیمی با بیان گستردگی بحث نفوذ خاطرنشان کرد: نباید همیشه منتظر یک شخص نفوذی باشیم که  قصد دارد با افکار خصمانه در یک مجموعه ورود پیدا کند و اهدافش را پیاده کند؛ بعضی اوقات ممکن است دشمن با استفاده از تشکیک و به هم ریختن دستگاه محاسباتی و در سنجش معیارهای انقلابی خلل ایجاد کند و خود آن مقامات دولتی و خود آن افراد و شخصیت‌ها را تبدیل به تریبون خود کند و این عملاً نفوذ است؛ ما شاهد ورود اشخاص جدیدی نیستیم همان اشخاص قدیم منتهی با یک استحاله فکری تبدیل به تریبون دشمن شده‌اند و آن افکار و عقاید را پیاده می‌کنند.

تسلیمی در تشریح رسالت کنونی جنبش دانشجویی برای دفع خطر نفوذ اظهار داشت: در این برهه رسالت جنبش دانشجویی بیش از هر زمان دیگری سنگین تر است و پیچیدگی برخورد با جریان نفوذ مخصوصا با فعال شدن جبهه نفاق به بالا ترین حد ممکن رسیده است که هوشیاری و بصیرت بالایی را از جنبش دانشجویی طلب می کند.

ارسال نظر

  • کوروش چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ۱۶:۵۱:۴۲
    پاسخ 0 |

    مصاحبه جالبی بود، از دانشجویان دانشگاه آزاد بعید بود

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین