روحانی: تولیدات گازمان به دلیل تحریم‌ها در شرایط مطلوبی نیست

روحانی

رئیس‌جمهور در نشست خبری با بیان اینکه ایران صادرات گاز به آسیا و اروپا و کشورهای همسایه را دنبال می‌کند، گفت: اجلاس چهارم مجمع صادرکنندگان گاز در بولیوی برگزار می‌شود

به گزارش «نسیم»، فارس نوشت:

حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان بعدازظهر امروز پس از پایان سومین اجلاس سران مجمع صادرکنندگان گاز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بنده از حضور تمام هیأت‌ها و سران که در این اجلاس حضور پیدا کردند تشکر می‌کنم. در اجلاس تهران نیز یک عضو ناظر دیگر یعنی جمهوری آذربایجان به اعضای ناظر این مجمع اضافه شد و اکنون مجمع صادرکنندگان گاز به 12 عضو و 7 کشور ناظر تبدیل شده است.

وی افزود: همانطور که اطلاع دارید اجلاس اول این مجمع در دوحه، اجلاس دوم در مسکو برگزار شده بود و امروز هم شاهد برگزاری سومین اجلاس در تهران بودیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: در پایان نشست امروز نیز اعضای مجمع به این نتیجه رسیدند که اجلاس چهارم در بولیوی برگزار شود.

روحانی با بیان اینکه این اجلاس اولین اجلاس بین‌المللی در تهران پس از برجام است و نشان می‌دهد همه کشورها در شرایط جدید در ارتباط بیشتر در منطقه و جهان با ایران هستند، اضافه کرد: در این اجلاس 9 تن از سران و سایر کشورها در سطح وزرا حضور پیدا کردند که نشان‌دهنده اهمیت این مجمع است.

وی خاطرنشان کرد: مسئله گاز به دلیل سوخت پاک بودن اهمیت فراوانی دارد زیرا سوخت‌های فسیلی مشکلات فراوانی را برای محیط زیست به وجود می‌آورند و به این ترتیب و با توجه به اقدامات مثبتی که در این راستا و در سال 2015 صورت گرفته باید سال 2015 را سال محیط زیست نامید.

رئیس جمهور با بیان اینکه تمام دنیا بر توسعه پایدار تأکید جدی دارند، گفت: توسعه‌ای که توأم با حفظ محیط زیست نباشد نمی‌تواند ادامه یابد به طوری که سلامت انسان‌ها با سوخت‌های معمولی نمی‌تواند تأمین شود.

روحانی ادامه داد: برای رسیدن به انرژی‌های تجدیدپذیر راه طولانی در پیش داریم که این پل می‌تواند انرژی گاز باشد.

وی افزود: ایران بالاترین ذخایر گازی جهان را دارد البته از نظر تولید به دلیل تحریم‌ها و شرایط گذشته ما نیز اکنون شرایط مطلوبی نداریم. برنامه‌ریزی داریم که تا 2 سال آینده روزانه تولیدات خود را به هزار میلیون متر مکعب برسانیم در حالی که اکنون روزانه 6 هزار متر مکعب تولید گاز داریم.

رئیس جمهور با اهمیت‌ خواندن صادرات گاز بیان کرد: ما در دولت صادرات گاز به آسیا و اروپا و به کشورهای همسایه را دنبال می‌کنیم.

روحانی با اشاره به نشست امروز تأکید کرد: در این اجلاس بیشتر این تأکیدات این بود که همکاری کشورها هم در بازار و هم در عرصه فناوری‌های مورد نیاز و مشارکت‌هایی که می‌توانیم انجام دهیم، گسترش یابند.

وی افزود: تقریباً 70 درصد از ذخایر گاز جهان در اختیار کشورهای عضو این مجمع است بنابراین این مجمع از نظر انرژی اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد و می‌تواند در مسائل بین‌المللی به خصوص زمینه انرژی تأثیرگذار باشد.

رئیس جمهور تأکید کرد: ما برای همکاری بیشتر با کشورهای تولیدکننده گاز مسیر خود را ادامه می‌دهیم و جمهوری اسلامی ایران برای تولید، صادرات و LNG قدم‌های مهمی برخواهد داشت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین