ارائه سند "شهر بدون گدا" در پایتخت

فرزاد هوشیار پارسیان، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری تهران در گفتگو با «نسیم» از اجرای سند شهر بدون گدا با همکاری قوه قضائیه، پلیس و شهرداری تهران در آینده‌ای نزدیک خبر داد

فرزاد هوشیار در گفتگو با خبرنگار «نسیم» با اشاره به اینکه مقابله با آسیب‌های عیان مأموریت مدیریت شهری است گفت: متکدیان، معتادان متجاهر و کودکان کار سه گروهی هستند که نسبت به سامان‌دهی آن‌ها شهرداری تهران برنامه دارد.

وی از ارائه سند شهر بدون گدا در روزهای آتی خبر داد و گفت: این سند با همکاری قوه قضائیه، پلیس و شهرداری تهران به‌زودی اجرایی می‌شود

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه 50 درصد معتادان شهر تهران نیازمند نیستند، گفت: 35 درصد از گدایان شهر تهران به گروه‌های غیر خانوادگی و غیررسمی وابسته‌اند که بخش عمده آن‌ها خارجی هستند در این میان 10 درصد نیز متکدیان واقعی هستند که سالمند هستند.

وی درباره مذاکره شهرداری با کمیته امداد برای سالمندان متکدی، گفت: حدود 9 ماه کار مطالعاتی انجام‌شده است و روزانه 20 متکدی از سطح شهر تهران با احکام قضایی جمع‌آوری کرده‌ایم و این افراد را در سامان‌سراها باهدف توانمندی و بازگشت به زندگی نگهداری کرده‌ایم اما با کمیته امداد در این خصوص صحبتی نشده است.

هوشیار با اشاره به اینکه در مورد کودکان کار نیز ایجاد 18 مرکز نگهداری در دستور کار شهرداری قرارگرفته است که سال گذشته 8 مورد آن ساخته شد، گفت: امسال موفق شدیم 10 مرکز دیگر را دایر کنیم تا کودکان کار پس از شناسایی و اعمال مسائل روان‌شناختی و کارآفرینی بتوانیم انجام دهیم.

وی در پایان درباره معتادان متجاهر نیز، گفت: سند ساماندهی این افراد نیز تهیه‌شده است و بر اساس آن ساماندهی این افراد نیز در دست اقدام است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین