افزایش تدابیر امنیتی برای محافظت مساجد در آمریکا

مساجد

رویترز: حملات پاریس و سنت برناردینوی کالیفرنیا موجب شده مسلمانان آمریکا مجبور باشند برای تامین امنیت مساجد خود به استخدام نیروهای امنیتی روی بیاورند/ برخی مساجد هزاران دلار هزینه می کنند تا از اقدامات خشونت بار در امان باشند

به گزارش گروه بین الملل «نسیم» به نقل از "رویترز" از حومه شهر لس آنجلس تا خارج شهر واشنگتن دی. سی، مساجد ایالات متحده به دلیل افزایش هراس ها از اقدامات تلافی جویانه علیه مسلمانان آمریکایی، نیروهای امنیتی در حال گشت زنی هستند.

افزایش نگرانی های امنیتی توسط رهبران مسلمان آمریکایی و برداشتن گام هایی برای پاسخ دادن به این نگرانی ها با استخدام کردن نیروهای نظامی نشان از افزایش نگرانی های عمومی از حمله تروریست های داعشی بعد از حملات پاریس و سنت برناردینوی کالیفرنیا را دارد.

رهبران مذهبی اظهار می دارند که ادعاهای دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه مبنی بر درخواست ممانعت از ورود مسلمانان به ایالات متحده آمریکا، تنها باعث شدت یافتن نگرانی ها از اقدامات اسلام هراسانه در مساجد و مراکز جامعه مسلمانان شده است.

حداقل دومسجد، یکی در فونیکس و دیگری در حومه ویرجینیا با وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا برای تامین امنیت نمازگزاران، به صورت مستقیم همکاری می کنند. برخی گام از این فراتر نهاده و نیروهای نظامی استخدام کرده اند زیرا نگران این هستند که مساجد هدف حمله واقع شود.

اوسامه شامی، مسئول مسجد فونیکس می گوید: " ما همیشه نگران حمله "گرگ های تنها" هستیم."

هفته گذشته، پلیس مرد 23 ساله ای را که مظنون به ایجاد حریق در یکی از مساجد جنوبی کالیفرنیا بوده است دستگیر کرده اند، اقدامی که بنا به اظهارات مقامات یک اقدام اسلام ستیزانه بوده است. ایجاد حریق روز جمعه در یک جامعه اسلامی بوده است که این حادثه هیچ زخمی ای نداشته است، اما گچ های ساختمان در قسمت ورودی سوخته و سیاه شده است.

اف بی آی همچنین در مورد واقعه ای در فیلادلفیا تحقیق می کند. در این حادثه شخصی در یک اقدام اسلام ستیزانه با کامیون از کنار مسجدی عبور می کند و سر قطع شده خوکی را به داخل می اندازد.

روز سه شنبه نیز شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی (CAIR) مجبور شدند که دفتر خود را در کاپیتال هیل، تخلیه کنند زیرا نامه ای دریافت کرده بودند که حاوی پودر سفید رنگی بود و در آن نوشته شده بود: " به مرگ دردناکی بمیرید ای مسلمان ها."

رضوان جاکا، رئیس جامعه اسلامی دالاس در این رابطه اظهار داشت که با افزایش تنش ها، برخی از اظهار داشتند که در تلاش برای استخدام نیروهای امنیتی هستند. در دالاس، ویرجینیا، حومه واشنگتن با یک جامعه بزرگ مسلمانان، نیروهای امنیتی بعد از حملات سان برناردینو به ناگهان کار خود را رها کرد. او اضافه کرد:" نیروهای امنیتی به خاطر ترس از آسیب دیدن در این واکنش ها و اقدامات، استعفا دادند."

این مسجد نیروهای مسلح استخدام کرده است و امام جماعت این مسجد، محمد مجید می گوید در برنامه هایی که کودکان در ان حضور داند تدابیر امنیتی افزایش می یابد، وی افزود: از احساساتی که در جامعه نسبت به مسلمانان شکل گرفته، نگرانیم.  

جاکا می گوید که پس از تیراندازی سان بردینو، نیروهای فدرال این مسجد این مکان را از لحاظ تدابیر امنیتی بررسی کرده اند.

در مرکز اسلامی نزدیک دلالاس در تگزاس، ندیم بشیر، امام جماعت این مسجد می گوید که از زمانی که حملات پاریس رخ داده، وی هم برای مسجدش نیروهای امنیتی استخدام کرده است. وی می گوید: تلاش داریم که در جامعه و محیط اطراف نام و اوازه خوبی از خود به جای بگذاریم.

مسجدی در کورنا در کالیفرنیا هم مبلغی بالغ بر 10 هزار دلار طی دو هفته اخیر خرج کرده است تا تدابیر امنیتی خود را افزایش دهد. در حال حاضر هم درخواست جمع آوری کمک و اعانه را دارد تا از پس هزینه ها بر بیاید.  

البته برخی مساجد هم چنین تدابیری اتخاذ نکرده اند، مفتی عمر الحق، در مسجد الاسام می گوید که مسجد او به حضور پلیس در زمان اقامه نماز اکتفا کرده است. وی می گوید: ما دوربین های مدار بسته داریم، در هایمان را قفل می کنیم و سیستم امنیتی هم داریم،  با حضور ÷لیس در منطقه هم احساس رضایت داریم.

گرچه امار جنایات سال 2015 تا سال اینده منتشر نخواهد شد اما برخی نهادها می گویند که امارهای دولتی بسیاری از اقدامات علیه مسلمانان را لحاظ نمی کنند. در سال 2014، اطلاعات اف بی آی نشان داد که 1140 نفر قربانی اقدامات خشونت بار علیه مذاهب بوده اند که تقریبا 16 درصد آن ها صرفا علیه مسلمانان بوده است.

 

گالری تصاویر

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین