فرمانده انتظامی تهران بزرگ خبر داد: دستگیری بیش از ۳ هزار معتاد متجاهر طی ۲۴ ساعت گذشته

سردار ساجدی نیا

سردار‌ ساجدی‌نیا گفت: از ۱۰ آذر که جمع‌آوری زنان معتاد متجاهر آغاز شد و طی یک هفته با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران حدود ۵۰۰ زن جمع‌آوری و به مراکز درمانی و مددسراها منتقل شدند

به گزارش «نسیم» به نقل از سایت پلیس، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ همزمان با اجرای طرح جمع‌آوری مردان معتاد متجاهر در بین خبرنگاران گفت: عوامل نیروی انتظامی تهران بزرگ در 24 ساعت گذشته بیش از 3 هزار نفر از معتادان متجاهر معابر شهر تهران را جمع‌آوری و در اختیار مراکز بازپروری قرار دادند.

وی افزود: در سال‌‌های اخیر آمار رو به رشد وجود معتادان متجاهر و خطرناک در سطح شهر باعث شد تا این موضوع به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم به ویژه پایتخت نشینان تبدیل شود.

سردار ساجدی‌نیا خاطر نشان کرد: معتادان متجاهر بیشتر از سایر شهرهای کشور به پایتخت هجوم می‌آورند و بارها توسط پلیس جمع‌آوری می‌شوند اما به دلیل نبود امکانات کافی و محل نگهداری مناسب دوباره به چرخه اعتیاد وسط شهر باز می‌گردند.

وی گفت: پلیس در کنار اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر عملیات‌های موثری در جهت برخورد با خرده‌فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر نیز انجام داده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: ماه‌های گذشته پلیس تهران که شعار مردم‌مداری را در پیشانی جبهه فعالیتهای خود قرار داده است بارها اعلام کرده است می‌تواند تمامی معتادان متجاهر را در کمتر از یک هفته جمع‌آوری کند و فقط منتظر آماده شدن زیرساخت‌های بازپروری معتادان و همکاری سازمان‌های مرتبط است.

سردار ساجدی‌نیا تاکید کرد: پلیس تهران توانسته است برای ریشه کن کردن وجود معتادان متجاهر که عامل وقوع سرقت‌های خرد کاهش احساس امنیت و افزایش نارضایتی شهروندان شده بود را به سرانجامی مفید برساند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: مسئولان شهرداری تهران در جلساتی با عوامل نیروی انتظامی تهران زمینه جمع‌آوری معتادان را فراهم کردند و زمینه را برای جمع‌آوری معتادان مرد متجاهر و خطرناک پایتخت آماده کردند.

وی افزود: طرح جمع‌آوری مردان معتاد متجاهر از نخستین دقایق بامداد امروز تا 12 ظهر فردا در سطح شهر تهران به ویژه نقاط مرکزی مانند خیابان‌های شوش، مولوی، محله هرندی و محدوده بازار تهران در حال انجام است.

سردار ساجدی‌نیا با اشاره به آماده شدن کمپ‌های لازم برای زنان معتاد متجاهر جمع‌آوری شده گفت: به دنبال این موضوع طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر مرد نیز آغاز شد و این طرح تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد یافت تا این معتادان به چرخه زندگی باز گردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به کمک‌‌های نهادهای ذیربط نظیر قوه قضائیه، استانداری، وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، بهزیستی و شهرداری تهران برای جمع‌آوری معتادان متجاهر گفت: تمام تلاش نیروی انتظامی تهران بزرگ فراهم کردن آرامش شهروندان است.

وی از شهروندان تهرانی خواست در صورت مشاهده افراد متجاهر مراتب را از طریق سامانه فوریت‌های پلیسی 110 به پلیس اعلام کنند تا در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام شود.

ساجدی نیا افزود: کمپی را که ظرفیت نگهداری دو هزار ۵۰۰ معتاد را دارد تا پایان این هفته فعالیتش آغاز شده و معتادان در آن نگهداری خواهند شد.

شایان ذکر است از 10 آذر ماه نیز جمع‌آوری زنان معتاد متجاهر آغاز شد و طی یک هفته با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری تهران حدود 500 زن جمع‌آوری و به مراکز درمانی و مددسراها منتقل شدند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین