سردار نقدی در جمع مسئولان سیاسی نیروهای مسلح:

بهبود وضع معیشتی به واسطه ارتباط با غرب سرابی بیش نیست

سردار نقدی در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر غربی‌ها وارد اقتصاد ایران شوند، اقتصاد ما مصرفی خواهد شد نه مبتنی بر تولید و بهره‌گیری شایسته از ظرفیت‌های داخلی.

 به گزارش «نسیم»، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پنجمین گردهمایی مسئولان و هادیان سیاسی نیروهای مسلح که به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، گفت: بهبود وضع معیشتی مردم به واسطه ارتباط بیشتر با آمریکا و غرب سرابی بیش نیست.

نقدی در این همایش با اشاره به اهمیت "اقتصاد مقاومتی" و ضرورت توجه بیشتر مسئولین نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری، گفت: سودآور کردن سرمایه، حذف قوانین دست و پاگیر برای کارآفرینی، تمرکز بر اقتصاد مردمی و کم هزینه، نظارت بر قیمت ها و کنترل بازار، جذب سود اصلی توسط تولیدکننده کالا نه دلال و واسطه و جلوگیری از قاچاق و واردات بی رویه کالا بخشی از راهبردهای اجرای اقتصاد مقاومتی است.

وی در ادامه با بیان اینکه همه عوامل اصلی برای دستیابی به اقتصاد پیشرو را داریم، گفت: پس چرا اقتصادمان پیشرفته نیست؟ و برای اقتصاد شکوفا چه چیزی کم داریم؟

نقدی در ادامه افزود: اگر ما آنگونه که در حوزه‌های نظامی که از ظرفیت های داخلی استفاده کرده و به نتایج مطلوب و بی نظیری دست یافتیم؛ از ظرفیت ها و توانمندی های موجود بهره می بردیم؛ امروز با این مشکلات مواجه نبودیم.

وی تصریح کرد: اقتصاد شکوفا دارای شش مؤلفه اصلی شامل نیروی انسانی، دانش و فناوری، مواد اولیه، انرژی، بازار مصرف و سرمایه مالی است که در کشور ما همه این مؤلفه ها با ظرفیت بسیار بالایی موجود است؛ اما استفاده از این ظرفیت ها مدیریت صحیح می خواهد. همان مدیریتی که در دوران دفاع مقدس وجود داشت و موجب شد بدون اتکا به دیگران ایران اسلامی با تکیه بر ظرفیت های داخلی بر همه جهان غلبه نماید و پیروز شود.

نقدی در ادامه به تلاش گسترده غرب برای ادراک سازی در جهت باورپذیر کردن این رویکرد که بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ایران در گرو رابطه با غرب و سرمایه گذاری خارجی است، اشاره کرد و افزود: اگر غربی ها وارد اقتصاد ایران شوند، اقتصاد ما مصرفی خواهد شد نه اقتصاد مبتنی بر تولید و بهره گیری شایسته از ظرفیت های داخلی لذا نتایج خوشبینی در سازش با غرب به بهانه بهبود وضعیت معیشتی مردم سرابی بیش نخواهد بود.

پنجمین گردهمایی مسئولان و هادیان سیاسی نیروهای مسلح صبح امروز به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و با حضور جانشین فرمانده کل ارتش،رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر صفار هرندی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری برگزار شد که در آن کارشناسان سیاسی نیروهای مسلح به بیان نظرات و تحلیل مسائل مختلف سیاسی منطقه و جهان پرداختند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین