محجوب مطرح کرد؛

اختصاص بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

 محجوب

رئیس فراکسیون کارگری مجلس توجه به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه ششم را ضروری خواند و گفت: از سال ۸۸ تا ۹۳ بیش از ۸ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی در اختیار تامین اجتماعی قرار گرفته اما نحوه هزینه کرد آن مشحص نیست.

به گزارش «نسیم آنلاین»، خانه ملت نوشت: علیرضا محجوب در گفت وگویی با اشاره به ضرورت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در لایحه بودجه سال 95، گفت: مجلس طبق قانون بودجه سال های 88 تا 93 اعتبار مناسبی را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی درنظرگرفته است به طوریکه منابع درنظرگرفته شده در بودجه برای این موضوع بیش از 8 هزار و 400 میلیارد تومان است؛ اما درخصوص منابع تخصیص پیدا کرده گزارش های متفاوتی وجود دارد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، افزود: پس از بررسی ها مشخص شد که همه دستگاه ها بودجه لازم را برای همسان سازی دریافت کردند اما در فیش حقوقی بازنشستگان بارها دیده شده این مبلغ به نام یارانه به آنها پرداخت می شود، این درحالی است که به صراحت در قانون تاکید شده این مبلغ برای همسان سازی حقوق است.
 
محجوب تصریح کرد:‌ همسان سازی یعنی بازنشسته تامین اجتماعی در دو سال آخر خدمت خود با 20 سال سابقه بیمه، حداکثر میزان حق بیمه را پرداخت کرده که باید حداکثر مستمری را دریافت کند، اما به جهت اینکه حقوق فردی که چند سال پیش بازنشسته شده با فردی که در حال حاضر بازنشسته می شود همگون افزایش پیدا نکرده برخی مشکلات به وجود آمده است، بعنی در حال حاضر حقوق حداکثری حدود 5 میلیون است اما حقوق حداکثری بازنشسته 20 سال پیش 900 هزار تومان حقوق دریافت می کند؛ بنابراین این موضوع به آن معنا است که فردی که حداکثر حق بیمه را پرداخت کرده باید با ماخذ آنهایی که حداکثر می پردازند همتراز شود.
 
وی با بیان اینکه مجلس به تامین اجتماعی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان کمک کرده است، گفت: درج  مبلغ به عنوان یارانه درفیش حقوق بازنشستگان اشتباه است، بنابراین خواسته جامعه کارگری اجرای صحیح ماده 96 قانون تامین اجتماعی است؛ البته اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان جزء تعهدات و الزامات مسئولان تامین اجتماعی است، یعنی زمانی که حداکثر حق بیمه را دریافت می کنند باید حداکثر حقوق را نیز پرداخت کنند.
 
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر توجه به همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه ششم توسعه، تاکید کرد:‌ تاکیدات وزیرکار درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری است، بنابراین شخص رئیس جمهور دستور به توجه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری را در لایحه برنامه ششم داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین