در انتقاد از آخرین سخنرانی سالانه اوباما؛

اد رویس: ایران در حال پیشرفت و آمریکا در حال پسرفت است

عنوان

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: اوباما باید اعلام می‌کرد به ایران اجازه دسترسی به پول‌های خود بعد از لغو تحریم‌ها را نمی‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل «نسیم آنلاین»،اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، با صدور بیانیه‌ای به آخرین سخنرانی سالانه باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، واکنش نشان داد و گفت: اوباما هفت سال بیش از همه بر دوستی با دشمنان ما متمرکز بود تا کمک به هم پیمانان ما. و نتیجه این اقدام برای ملت ما به صورت فزاینده‌ای خطرناک بوده است. داعش، ایران و کره شمالی در مسیر موفقیت قرار دارند و این دولت (آمریکا) در حال پسرفت است.

وی افزود: امشب، رئیس جمهور می‌توانست از سخنرانی خود برای تغییر این رویه استفاده کند و قاطعانه و با حمایت از لایحه دو حزبی من درباره کره شمالی که عصر امروز با اکثریت آراء در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید؛ به تهدید‌های هسته‌ای کره شمالی واکنش نشان دهد.

اد رویس همچنین اظهار داشت: اوباما می‌توانست اعلام کند به ایران اجازه داده نخواهد شد به سبب کاهش تحریم‌ها به پول دسترسی داشته باشد در حالی که موشک‌های بالستیک آزمایش می‌کند، راکت به سوی کشتی‌های ما شلیک می‌کند و آمریکایی‌های بیشتری را بازداشت می‌کند.  و یا می توانست از راهبردی جامع و گسترده برای نابوی داعش خبر دهد. به نظر می‌رسد رئیس جمهور با اتلاف زمان و افزایش این تهدیدهای فزاینده برای دولت بعدی مشکلی ندارد.

وی در پایان اظهار داشت: من به عنوان رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان از شرکا و هم پیمانان خود در سراسر جهان همواره سخنانی در این باره می‌شنوم. آن‌ها از تعامل دوباره با ما و تلاش‌ها برای مقابله با تهدیدهایی که همه ما با آن مواجه هستیم، ناامید شده‌اند. رئیس جمهور به جای آنکه یازده ماه آینده را به اولویت‌هایی همانند آزادی تروریست‌های زندانی درگوانتانامو اختصاص دهد باید با تروریست‌ها مبارزه کند. ما از او می‌خواهیم از طرحی برای پیروزی و اجرایی کردن آن خبر دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین