علی لاریجانی در دیدار با اهالی مطبوعات استان قم:

کشور بیش از هر زمانی نیازمند ایجاد امیدواری در بین مردم است

لاریجانی

رئیس مجلس با بیان اینکه کشور بیش از هر زمانی نیازمند ایجاد امیدواری در بین مردم است، گفت: متأسفانه مطبوعات و رسانه‌ها بیشتر اختلاف نظرها را مورد تأکید و توجه مردم قرار می‌دهند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت، علی لاریجانی عصر امروز در دیدار با برخی از اهالی مطبوعات استان قم، با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی، دینی و علمی قم و جایگاه مطبوعات در این استان اظهار کرد: وجود حوزه علمیه، موسسات دینی و علمی، حرم مطهر حضرت معصومه (س) و ارتباطات مختلفی که در این استان وجود دارد ظرفیت‌های فراوانی را برای اهالی رسانه این استان ایجاد کرده است.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها در قم نقش مهمی را ایفا می‌کنند، به مشکلات مطبوعات در کشور اشاره و تصریح کرد: بی‌توجهی به مشکلات و مسائلی چون بیمه مطبوعات معضلات فراوانی را برای این قشر اثرگذار ایجاد کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مطبوعات در کشور مظلوم هستند، خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی امور جزو ضروریات کشور است اما متأسفانه این قشر در کشور به دلیل برخی مشکلاتی که وجود دارد در مسائل اولیه خود با معضل روبه‌رو هستند و باید توجه بیشتری به جامعه رسانه شود.

وی با تأکید بر اینکه بدون ایجاد فهم مشترک، مشکلات فعلی کشور قابل حل نیست، گفت: مسئله هسته‌ای جزو مواردی است که با وجود فهم مشترک زمینه سرمایه‌گذاری پس از آن فراهم می‌شود.

لاریجانی نقش اثرگذار مطبوعات و رسانه‌ها در ایجاد امید در کشور را یادآور شد و افزود: فهم مشترک در تمام زمینه‌ها اثرگذار و یک اصل است و این وظیفه رسانه‌هاست که می‌توانند گام‌های مهمی در توسعه کشور بردارند چراکه توسعه یک امر دستوری نیست.

وی اهمیت ایجاد امید و همدلی در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: مأیوس شدن مردم کمکی به توسعه تولید در کشور نمی‌کند و همه با امید می‌توانند زمینه کارآفرینی را ایجاد کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور بیش از هر زمانی نیازمند ایجاد امیدواری در بین مردم است، خاطرنشان کرد: متأسفانه مطبوعات و رسانه ها بیشتر اختلاف نظرها را مورد تأکید و توجه مردم قرار می‌دهند.

وی با تأکید بر اهمیت رشد و رونق تولید در کشور، بیان کرد: رونق تولید و کسب‌وکار موجب ایجاد امید و همدلی در کشور می‌شود و تمام دستگاه‌ها باید در خدمت تولید در کشور باشند و امید را در مردم تقویت کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین