اتفاقی عجیب در فضای رسانه‌ای کشور توسط بانک مرکزی صورت گرفت

عصبانیت بانک مرکزی از تیتر «نسیم آنلاین»؛ فوری تیتر را اصلاح کنید!

سیف و کمیجانی

رئیس جمهور دو روز پیش در نشست خبری خود اعلام کرد که در ساعات اولیه اجرای برجام ۱۰۰۰ ال سی برای فعالان اقتصادی کشور گشایش یافته است. اما امروز رئیس کل بانک مرکزی رسما اظهارات رئیس جمهور محترم را نقض کرد

به آگاهی می‌رساند، در خبر مربوط به جناب آقای دکتر سیف رئیس کل محترم بانک مرکزی درباره گشایش اعتبارات اسنادی، که امروز سه شنبه 29 دی‌ماه روی خروجی آن رسانه قرار گرفته است، تیتر با محتوا همخوانی ندارد و ضد آن است.
این امر مصداق عدم رعایت مسئولیت و اخلاق حرفه‌ای است. در شرایطی که ایشان هم گشایش 1000 ال‌سی را تایید کرده و گفته‌اند که به مرور فعال خواهد شد، تیتر منتشر شده به طور آشکاری تلاش کرده است، غیر واقع بودن سخن رئیس جمهور محترم را نشان دهد و به نظر استنباط شخصی و سلیقه‌ای خبرنگار یا منتشر کننده خبر است.
ضمن ابراز گلایه از موضوع، خواهشمند است با رعایت مسئولیت و اخلاف حرفه‌ای، به سرعت نسبت به اصلاح تیتر و بازنشر اصلاحیه در خروجی‌های مختلف آن خبرگزاری، اقدام لازم صورت گیرد.

گفتنی است رئیس جمهور دو روز پیش در نشست خبری خود اعلام کرد که در ساعات اولیه اجرای برجام 1000 ال سی برای فعالان اقتصادی کشور گشایش یافته است. اما امروز رئیس کل بانک مرکزی رسما اظهارات رئیس جمهور محترم را نقض کرده و گفت:"۱۰۰۰ ال‌سی به مرور فعال خواهند شد". این جمله وی نشان میدهد سیف سخنان رئیس جمهور را قبول ندارد و همانطور که در روتیتر مطلب منتشر شده است به طور کامل سخنان دکتر روحانی را نقض میکند. لذا «نسیم آنلاین» از مخاطبان درخواست میکند تا خودشان در این باره قضاوت کنند.

لازم به ذکر است، کریمی مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ساعاتی پیش در تماس با خبرنگار «نسیم آنلاین» از او خواسته بود تا تیتر مطلب مورد نظر را تغییر دهد: " تیتر را عوض نکنی، شکایت می‌کنیم".

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین