رشد عجیب و قابل تامل در بودجه زیر مجموعه رئیس‌جمهور:

بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری ۶۳ درصد بالا رفت، حقوق کارمندان ۱۲ درصد!

تقدیم لایحه بودجه 95

مجموع بودجه‌های جاری و عمرانی نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۵ بالغ بر ۱۲۴.۴ میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به رقم امسال ۱۲ درصد و نسبت به رقم سال قبل ۱۰۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گروه اقتصادی نسیم آنلاین- با وجود تصمیم دولت برای افزایش 12 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری در سال آینده 63 درصد افزایش خواهد داشت.

بر اساس لایحه بودجه سال آینده، اعتبار حقوق و مزایای مستمر نهاد ریاست جمهوری 45.7 میلیارد تومان لحاظ شده است.

این در حالی است که این رقم در بودجه امسال 28 میلیارد تومان تصویب شده است. بنابراین دولت در لایحه بودجه سال آینده خواستار افزایش 63 درصدی اعتبار مربوط به حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری شده است.
گفتنی است رقم بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری در سال 95 نسبت به سال 93 رشد بیش از 2 برابر، نسبت به سال 92 رشد بیش از 2.5 برابر و نسبت به سال 91 افزایش بیش از 3 برابری نشان می‌دهد.

بدون شک چنین افزایشی در اعتبار حقوق و مزایای کمتر دستگاهی در سال‌های اخیر رخ داده است و افزایش عجیب بودجه حقوق و مزایای نهاد ریاست جمهوری 2 دلیل می‌تواند داشته باشد.

یکی این که احتمالا دولت در سال آینده قصد دارد استخدام‌هایی در نهاد ریاست جمهوری انجام دهد که با توجه به احکام سخت‌گیرانه لایحه برنامه ششم توسعه درباره استخدام و لزوم کوچک‌سازی 15 درصدی دولت، دور از تصور است.

دلیل دوم هم این است که در صورت تصویب مجلس، دولت می تواند در سال 95 دریافتی حقوق‌بگیران فعلی نهاد ریاست جمهوری را چند برابر سایر کارمندان افزایش دهد.

مجموع بودجه‌های جاری و عمرانی نهاد ریاست جمهوری در سال 95 بالغ بر 124.4 میلیارد تومان خواهد بود که نسبت به رقم امسال 12 درصد و نسبت به رقم سال قبل 107 درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

منبع: مشرق

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین