ولایتی در نشست خبری

پرورش تروریست‌های تکفیری توسط آل‌سعود و آمریکا ضدحمله به بیداری اسلامی است

ولایتی

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در نشست خبری همایش "خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز" با بیان اینکه گروه‌های تکفیری ریشه در وهابیت و آل‌سعود دارد و آمریکا و صهیونیست از آن حمایت می‌کنند گفت: پرورش و حمایت از این گروه‌ها ضدحمله به جریان بیداری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در نشست خبری همایشی "خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز" اظهار داشت: مبارزه با گروه‌های تکفیری باید در همه میادین صورت گیرد که مهمترین آن مبارزه آرمانی و ایدئولوژیک است، چرا که جریان تکفیری تلاش دارد افکار جوان ها را نسبت به اسلام تغییر دهند.

وی ادامه داد: خروج از اسلام با این گروه‌ها ریشه در وهابیت و آل سعود دارد و امریکا و صهیونیست از آن حمایت میکنند، پرورش و حمایت از این گروه ها یک ضد حمله برای جریان بیداری اسلامی است.

ولایتی با بیان اینکه اولین موج بیداری اسلامی در تونس و یمن بود گفت: در سوریه جریان تکفیری سعی کرد افرادی را در غالب اسلام سلفی در برابر اسلام واقعی قرار دادند و در سوریه این شرایط را به وجود اوردند.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی وجود گروه های تکفیری را خطری جدی خواند و گفت: راه مبارزه اصلی مراجع هستند که باید این انحرافات را با تفکر جهت دهند، در واقع حوزه فکری از حوزه های علمیه و گروه های اسلامی اهمیت دارد .

وی در ادامه خطار نشان کرد: "همایشی خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز"، پنج شنبه ٨ بهمن، در قم برگزار می‌شود.

ولایتی در پاسخ به سوالی در خصوص نتایج همایش سال گذشته گفت: علمای اهل سنت و شیعه به دعوت ایت‌الله مکارم پاسخ مثبت دادند، ایجاد ائنلاف و همکاری بین علمای اسلام بسیار مهم بود، در کمیسیون‌ها دیدگاه ها مطرح شد که وجه مشترک آنها ضرورت مقابله با این تفکرات انحرافی بود و  درخواست مکرر این علما برای استمرار این کنفرانس یکی از مهمترین دستاورد بود.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری در مورد برنامه این همایش برای مقابله با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: قطعا این رژیم یکی از حامیان اساسی این گروه‌هاست، کمک های مالی و حمایت‌های دیگر چیزهایی نیست که غیر قابل انکار باشد؛ اسرائیل به دنبال تجزیه سوریه است که از داعش حمایت میکند، ما باید به دنبال مبارزه با این تفکر باشیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی حمایت سیاسی و دفاعی از حکومت قانونی سوریه و عراق و مبارزه با گروه‌های تکفیری انجام داده است و حضور ایران در اجلاس‌های وین و نیویورک اقدامی در مقابله با گروه های تروریستی است که این حمایت ها ادامه خواهد داشت.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: حمایت مقام معظم رهبری از خط مقاومت نیز مهم است و حضور ایران در مقابله با عملکرد کشورهایی مانند سعودی هاست.

ولایتی با ابراز تأسف از پیوستن برخی افراد از آذربایجان به داعش گفت: از این کشور برخی بدون کسب اجازه از حکومت این کشور به داعش پیوستند و این خطری برای کشور همسایه ما محسوب می‌شود که جمهوری اسلامی ایران امادگی کمک به این کشور در مبارزه با جریان تکفیری را دارد.

وی با بیان اینکه مدعوین ما از اهل سنت در داخل کشور حدود ٥٠ نفر هستند گفت: آنچه که انتظار می‌رود در اجلاس وحدت همچنان این وحدت حفظ شود.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی تاکید کرد: آنچه مسلم است وهابیت یک اقلیت است که فقط با حمایت سعودی دوام دارد.

ولایتی با بیان اینکه هدف ما مشترک است گفت: تا آنجا که بتوانیم در این راه کمک می‌کنیم، وجه مشترک ادیان الهی عقلانیت است و این دعوت مخاطبان خود را دارد، امیدوراریم این موج ضدافراطی‌گری وهابی که نمود بارز آن القاعده و داعش است رو به افول برود، البته در هر حال حامیان آنها هم بیکار نخواهند بود.

وی افزود: ما با ادعای اسرائیل که به دنبال تولید اسرائیل دوم و سوم است مقابله می‌کنیم و از تمامیت ارضی ترکیه حمایت میکنیم، ما مخالف تجزیه ترکیه هستیم چرا که به نفع هیچکدام از گروه های ترکیه‌ای نیست.

دبیرکل مجمع بیداری اسلامی با بیان اینکه ما از ابتدای مبارزات مردم کرد در عراق از زمان صدام حمایت کردیم گفت: با آنچه در کوبانی اتفاق افتاد مخالفیم و از مبارزه برادران و خواهران کرد در کوبانی در سوریه و در برابر گروه های تکفیری حمایت می‌کنیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین