مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت خبر داد

خدمات ناباروری برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی رایگان می‌شود

ناباروری

مدیرکل برنامه‌ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دستورالعمل جدید حمایت از درمان ناباروری ابلاغ شد و مطابق آن هزینه این خدمات برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی رایگان می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی ماهر در گفتگویی افزود: وزارت بهداشت برای بهبود خدمات درمان ناباروری دو طرح دارد که بطور همزمان اجرا می شوند.

وی ادامه داد: نخستین اقدام وزارت بهداشت، توسعه زیرساخت های درمان ناباروری در کشور و افزایش مراکز درمان نازایی در کشور است که با ساخت و تجهیز این مراکز، تلاش می کند دسترسی حداکثری مردم به خدمات درمان ناباروری را در کشور فراهم سازد و مراکز درمان ناباروری در تمام استان های کشور ایجاد می شود.

ماهر گفت: اقدام دوم حفاظت مالی از هزینه درمان ناباروری برای نیازمندان است که بر اساس آن با حمایت مالی و یارانه وزارت بهداشت، هزینه این خدمات برای افراد زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزستی حداقل و در حد رایگان می شود.

مدیرکل برنامه ریزی، مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت افزود: پروتکل و برنامه حمایت از هزینه درمان ناباروری برای نیازمندان شامل انواع مختلف این درمان مانند درمان به روش «آی وی اف» و فریز است و در صورتیکه به بیش از یکبار درمان نیاز باشد، مطابق بسته حمایتی ابلاغ شده، از این افراد حمایت می شود.

ماهر در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اینکه آیا از افراد خارج از پوشش بهزیستی و کمیته امداد نیز در پرداخت هزینه های درمان ناباروری حمایت می شود، گفت: نه، این حمایت فقط مشمول افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی است و حمایت از سایر اقشار باید از طریق افزایش تعهدات و پوشش بیمه ها انجام شود که تاکنون انجام نشده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین