فروزنده در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

القای نبود جو آزادی و رقابت در انتخابات برنامه‌ریزی فتنه‌گران است

فروزنده

سخنگوی جبهه ایثارگران انقلاب اسلامی ضمن بیان اینکه برخی این را القاء می‌کنند که جو رقابتی در انتخابات وجود ندارد گفت: نسبت تاییدی که در کشور ما شده، برای هر صندلی ۱۶ نفر است در حالی که متوسط دنیا در اروپا و آمریکا ۱۳ نفر است.

لطف‌الله فروزنده سخنگوی جبهه ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین» پیرامون انگیزه برخی جریانات در اصرار بر فشار بر شورای نگهبان در شرایطی که برای هر صندلی مجلس دو نامزد تایید شده دارند اظهار داشت: اگر بخواهیم مطلب را ریشه‌ای‌تر بررسی کنیم این است که وقتی آقایان اعلام می‌کنند می‌خواهند نهضت ثبت نام راه بیفتد و هرکسی سوای اینکه صلاحیت دارد یا نه برای ثبت نام در خبرگان و مجلس دعوتش می‌کنند، این مسئله نشان می‌دهد که یک طراحی هست. 

 وی در همین راستا خاطرنشان کرد: طراحی این جریانات این است که اول نهضت ثبت نام را اعلام کنند و بعد در هیئت‌های اجرایی خیلی راحت از آن بگذرند و هرکسی را که خواستند تایید کنند؛ هدفشان این بود که بار را روی دوش شورای نگهبان بیاندازند که بتوانند بعضی از عناصر مسئله‌دار و فتنه‌گر را تایید کنند. 

فروزنده در ادامه با بیان اینکه می‌خواهند جوی ایجاد کنند که به مردم اینطور القاء شود که جو آزادی نیست و جو رقابتی وجود ندارد گفت: ما این را یک تئوری و برنامه‌ریزی می‌دانیم که عناصر وابسته، واداده و فتنه‌گر این کار را انجام می‌دهند و الا در این دوره انتخابات نسبت به دوره‌های قبل تعداد بیشتری تایید شدند و برای هر صندلی ۱۶ نفر رقابت می‌کنند که حتماً در این شانزده نفر حدود ۴ یا ۵ نفر اصلاح طلبان و مستقل‌ها وجود دارند. 

سخنگوی جبهه ایثارگران انقلاب اسلامی در همین زمینه افزود: نسبت تاییدی که در کشور ما شده، برای هر صندلی ۱۶ نفر است در حالی که متوسط دنیا در اروپا و آمریکا ۱۳ نفر است؛ علاوه بر این شورای نگهبان گفته دقتتان را انجام داده و در مسیر قانونی بررسی کنید و اگر در حق کسی ظلم شده باشد بر می‌گردانیم؛ حالا اینکه فضا سازی چنینی شود به‌‌ همان مسئله‌ای بر می‌گردد که صراحتاً گفتند که ما دلمان می‌خواهد مجلسی معتدل درست کنیم و این یعنی می‌خواهیم یک مجلس دولت‌ساخته درست کنیم؛ این‌ها همه ایجاد یک فضای روانی است. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی دخالت برخی بخش‌های اجرایی به روند بررسی صلاحیت‌ها تصریح کرد: مسئله اجرایی دو بخش است؛ یک بخش از طرف مقامات بالا‌تر است که نمی‌توانند این کار را بکنند و خطا می‌کنند؛ چون مسئولین اجرایی متولی برگزاری انتخاباتند و باید بی‌طرفیشان را رعایت کنند و رفتار خاص یک استاندار یا فرماندار را نباید به حساب دولت گذاشت؛ بلکه باید از دولت خواست که به آن عنصر خاص اجرایی که تندروی می‌کنند تذکر لازم را بدهد.

فروزنده در پایان تاکید کرد: مطمئنم که بخش اجرا خودش می‌داند که مسئولیت سنگینی دارد و باید این مسئولیت سنگین را اجرا کرده و نباید به هیچ وجه وارد این بازی سیاسی شود که خودش آسیب می‌بینید؛ چون شورای نگهبان و وزارت کشور دو مرجع کشور هستند و رسمیت دارند و باید انتخابات را برگزار کنند؛ همچنین باید بر اساس اعتماد متقابل با هم تعامل داشته باشند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین