جمع‌آوری ۳۴۰۰ نفر کارتن خواب و معتاد متجاهر در تهران

از دکتر تا مهندس در بین کارتن خواب‌ها

جمع‌آوری معتادان و خرده‌فروشان مواد مخدر در منطقه شوش

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به انجام غربالگری ۲۶۹۴ نفر از جذب شدگان مستقر در کمپ‌ها گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲۵۴۳ نفر از این افراد ایرانی و ۱۰۴ نفر غیرایرانی بوده‌اند. از این تعداد غیرایرانی نیز ۹۶ نفر از افغانستان، ۳ نفر از بنگلادش، ۳ نفر از عراق، ۱ نفر از روسیه و ۱ نفر از جمهوری آذربایجان بودند.

به گزارش «نسیم آنلاین»،

سردار عزیزالله رجب زاده با اشاره به اجرای طرح انضباط شهری در سراسر شهر تهران اظهار داشت: در حال حاضر این طرح به مرحله سوم رسیده و قرار است تا در این دوره سطح شهر به طور کامل از حیث معتادان متجاهر و کارتن خواب ها پاکسازی شود.

وی با تاکید بر همکاری ارگان‌های مختلف در اجرای طرح انضباط شهری گفت: جذب معتادان متجاهر نیازمند همکاری و هماهنگی استانداری، شهرداری، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، وزارت بهداشت، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر دارد که این هماهنگی‌ها تا به امروز به خوبی انجام شده است.

فرمانده قرارگاه انضباط شهری با اشاره به تعداد جذب شدگان در مراحل اول و دوم طرح عنوان کرد: در دو مرحله گذشته بیش از 3 هزار و 400 نفر جذب شدند که درنهایت 2694 نفر به کمپ‌ها انتقال داده شدند. مابقی نیز به دلیل ابتلا به بیماری‌های عفونی، اعصاب و روان و نداشتن شرایط لازم به سایر سازمان‌ها منتقل یا ترخیص شدند.

رجب زاده در ادامه به نتایج غربالگری اولیه از 2هزار و 694 مددجوی ساکن در کمپ‌ها پرداخت و گفت: بررسی ها نشان می دهد 2543 نفر ایرانی و 104 نفر غیرایرانی بوده‌اند. از این تعداد غیرایرانی نیز 96 نفر از افغانستان، 3 نفر از بنگلادش، 3 نفر از عراق، 1 نفر از روسیه و 1 نفر از جمهوری آذربایجان بودند.

وی با اشاره به بیشترین نوع مواد مصرفی در میان جذب شدگان خاطرنشان کرد: بیشترین نوع موادمصرفی هروئین بوده به این معنی که هزارو 131 نفر از این نوع مواد استفاده می‌کردند. ضمن اینکه 277 نفر شیشه، 276 نفر تریاک و 551 نفر سایر مواد اعتیاد را مصرف می کردند.    

فرمانده قرارگاه انضباط شهری وضعیت سنی جذب شدگان را از دیگر موضوعات مورد بررسی معرفی و عنوان کرد: وضعیت سنی 21 نفر نامشخص است. 2 نفر زیر 15 سال، 25 نفر در گروه سنی 16 تا 20 سال، 495 نفر در گروه سنی 21 تا 30 سال، 990 نفر در گروه سنی 31 تا 40 سال، 646 نفر در گروه سنی 41 تا 50 سال و 480 نفر بالاتر از 50 سال هستند.

به گفته رجب زاده، محل تولد 1065 نفر تهران، 1409 نفر شهرستان و 104 نفر خارج از کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به سطح تحصیلات جذب شدگان اشاره کرد و گفت: غربالگری ها حاکی از آن است که در میان مددجویان 1 نفر دامپزشک، 20 نفر فوق لیسانس، 84 نفر لیسانس، 93 نفر فوق دیپلم، 506 نفر دیپلم، 833 نفر سیکل، 552 نفر ابتدایی و 181 نفر بی سواد حضور دارند و وضعیت 388 نفر هم نامشخص است.

فرمانده قرارگاه انضباط شهری ادامه داد: همچنین 1246 نفر مجرد و 1294 نفر متاهل هستند. 101 نفر متارکه کرده اند و همسران 9 نفر نیز فوت کرده است.

رجب زاده با اشاره به نوع مشاغلی که مددجویان در گذشته به آن اشتغال داشتند، تصریح کرد:  اطلاعات حاصل از غربالگری نشان می‌دهد 167 نفر خیاط، 178 نفر راننده، 94 نفر نانوا، 83 نفر مکانیک، 75 نفر نقاش ساختمان، 71 نفر برقکار، 73 نفر کفاش، 42 نفر کشاورز و 32 نفر نجار بودند.

وی افزود: علاوه بر این،  27 نفر آهنگر، 24 نفر تعمیرکار لوازم خانگی، 24 نفر هنرمند صنایع دستی، 21 نفر صافکار خودرو، 18 نفر کابینت ساز، 12 نفر رنگ کار چوب، 18 نفر فعال در حوزه های هنری و فرهنگی، 18 نفر سراج، 12 نفر موتورساز و 12 نفر رنگ کار ماشین بودند.

به گفته فرمانده قرارگاه انضباط شهری در میان جذب شدگان 6 نفر مهندس، 5 نفر فعال در مشاغل مربوط به امور پزشکی، 6 نفر باطری ساز، 5 نفر باغبان و 5 نفر مربی ورزش بودند.  

رجب زاده در پایان تاکید کرد: در بدو ورود و انجام اقدامات غربالگری افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی و بیماری‌های روحی و روانی به سازمان‌های مسئول سپرده می‌شوند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین