رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

جرایم مواد مخدر در کنوانسیون سازمان ملل یک جرم سازمان یافته است

علاء الدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تهاجم گسترده دشمنان نظام برای معتاد کردن جوانان این مرزوبوم موجب شد تا آن‌ها از حالت سرزندگی به یک عنصر مسخ‌شده تبدیل شوند؛ جرائم مواد مخدر در کنوانسیون سازمان ملل یک جرم سازمان‌یافته تلقی می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر علاءالدین بروجردی در حاشیه همایش سراسری روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور ضمن تبریک ایام دهه فجر، با اشاره به گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب، کشور ما در ذلت به سرمی برد به‌گونه‌ای که علاوه بر حاکم بودن  60 هزار مستشار آمریکایی در کشور، نفت ما نیز به اسرائیل داده می‌شد اما هدایت‌های الهی و حرکت عظیم حضرت امام خمینی (ره) به تحولی بزرگ و در حقیقت به انفجار نور منجر شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از میان 57 کشور اسلامی، تنها کشوری است که دارای ساختار ولایی است و در راستای عمل به دستورات خداوند متعال قدم برمی‌دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: آمریکا بزرگ‌ترین زخم‌خورده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است که به خاطر از دست دادن اهداف نامشروع خود، از آغاز با نظام مقدس ما به ستیزه برخاست به‌گونه‌ای که در شرایط کنونی نیز با آمریکا و هم‌پیمانان او در جنگ هستیم.

دکتر بروجردی بابیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مواد مخدر نیز همچون جنگ هشت‌ساله یکی از ده‌ها عرصه‌ای است که از سوی دشمنان به کشور ما تحمیل شد، خاطرنشان کرد: برای دفاع از امنیت ملی، بیش از چهار هزار شهید جان خود را در این راه نثار کردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افغانستان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های مواد مخدر است، گفت: همسایگی ما با این کشور باعث متضرر شدن جمهوری اسلامی ایران شده به‌گونه‌ای که وقتی ناتو به افغانستان حمله کرد، انگلیس مبارزه با مواد مخدر در افغانستان را به عهده گرفت اما وضعیت این کشور در عرصه مواد مخدر از قبل هم بدتر شد.

وی بابیان اینکه فرد معتاد، مایه ننگ خانواده به شمار می‌آید، گفت: برخلاف دوره جنگ تحمیلی که جوانان مایه عزت خود و افتخاری برای خانواده‌شان محسوب می‌شدند اما تهاجم گسترده دشمنان نظام برای معتاد کردن جوانان این مرزوبوم موجب شد تا آن‌ها از حالت سرزندگی به یک عنصر مسخ‌شده تبدیل شوند؛ جرائم مواد مخدر در کنوانسیون سازمان ملل یک جرم سازمان‌یافته تلقی می‌شود.

این مقام مسئول بابیان اینکه فرد معتاد، یک بیمار است و باید آن را در مسیر ترک قرارداد، گفت: اعتیاد مرز نمی‌شناسد زیرا فرد معتاد ممکن است یک پزشک و یا دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی باشد، ازاین‌رو همه اقشار جامعه در معرض این خطر قرار دارند؛ باید قاچاقچی مواد مخدر، انتقال‌دهنده آن و کسانی که در این دام گرفتار می‌شوند را از هم تفکیک کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه ما در قبال کشورهای هدف باید به‌صورت تهاجمی باشد به‌عنوان‌مثال 90 درصد مواد مخدر انگلستان از طریق افغانستان به این کشور وارد می‌شود.

بروجردی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد به‌گونه‌ای که بسیاری از مأمورانش در این راه به شهادت می‌رسند درحالی‌که نباید فقط این‌چنین باشد؛ در امر مبارزه با این پدیده خانمان‌سوز باید به جد از کشورهای هدف، سازمان ملل و نیز ظرفیت‌های جهانی استفاده کنیم.

وی به اقدامات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عرصه مقابله با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: جنگ بی‌رحمانه‌ای که علیه جوانان در این رابطه آغازشده، حدومرز و سن و سال ندارد و نمی‌شناسد؛ باید از ظرفیت رسانه ملی، آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها برای آگاه‌سازی و هشدارهای مکرر به جوانان استفاده کنیم.

این مقام مسئول افزود: فقر و بیکاری یکی از مقوله‌های جدی در اعتیاد جوانان به مواد مخدر به شمار می‌آید که باید برای مقابله با این معضل به‌صورت جدی عمل کنیم؛ مقوله ورزش و پر کردن اوقات فراغت جوانان یکی از مسائل مهمی است که باعث می‌شود تا جوانان به مسائل حاشیه‌ای نپردازند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از پیشگیری به‌عنوان اصل مهم، عملی و کاربردی‌تر از درمان نام برد و افزود: باید با برنامه‌ریزی دقیق و به‌صورت خیلی فعال در مقابله با این معضل عمل کنیم.

وی تأکید کرد: هنگامی‌که فردی در مسیر مواد مخدر و جرائم ناشی از آن قرار می‌گیرند باید احساس خطر کنند لذا این امر مستلزم قانون‌گذاری یک طرح جامع در راستای مبارزه با این معضل اجتماعی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همدلی و هم‌زبانی تمام دستگاه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر اشاره و تصریح کرد: باید به این زنجیره که از ناجا و نیز نیروهای خط مقدم تشکیل‌شده که در این راه جان‌فشانی‌های بسیار جدی برای مبارزه با این پدیده خانمان‌سوز صورت می‌گیرد، دست‌مریزاد گفت.

دکتر بروجردی در خاتمه گفت: به علت امنیتی شدن مقوله مواد مخدر علاوه بر گروه اجتماعی مجلس شورای اسلامی که در این زمینه مسئولیت بر عهده دارد، گروه امنیت ملی سیاست خارجی نیز آمادگی خود را برای کمک و مقابله با این معضل اجتماعی و نزولی شدن سیر این منحنی اعلام می‌کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین