قائم مقام سازمان نظام پرستاری عنوان کرد:

۱۴ هزار پرستار جویای کارداریم

 محمد شریفی مقدم

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری بارد اظهارات معاون پرستاری وزارت بهداشت مبنی بر نبود پرستار بی‌کار گفت: طبق آمارها و مستنداتی که ما داریم و در اختیار رسانه‌ها و صداوسیما نیز قرار داده‌ایم هم‌اکنون ۱۴ هزار پرستار جویای کارداریم.

دکتر محمد شریفی‌مقدم، قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در گفت‌وگو با «نسیم‌آنلاین» درباره آمار پرستاران بی‌کار گفت: ما هم‌اینک کمبود نیروی پرستار راداریم. این مطلب را همکاران ما در وزارت بهداشت نیز تائید می‌کنند. اما در رابطه با پرستار بی‌کار اختلافی بین ما و وزارت بهداشت وجود دارد.

طبق آمارها و مستنداتی که ما داریم و در اختیار رسانه‌ها و صداوسیما نیز قرار داده‌ایم هم‌اکنون 14 هزار پرستار جویای کارداریم؛ اما اینکه معاونت محترم پرستاری وزارت بهداشت اظهار می‌کنند که پرستار بی‌کار نداریم فرافکنی است. این فرافکنی از عدم توانایی وزارت بهداشت در جذب پرستاران نشاءت می‌گیرد. به‌هرحال وزارت بهداشت به‌عنوان تنها نهادی که مسئول جذب و تأمین نیرو پرستاری است، شناخته می‌شود؛ بنابراین سعی می‌کند با این فرافکنی‌ها شانه از مسئولیت خالی کند.

شریفی مقدم در ادامه درباره نظام پرداخت پرستاران اظهار داشت: اینکه آقای میرزا بیگی گفته‌اند پرداختی پرستاران از 22.5 درصد با 27.5 رسیده است اصلاً درست نیست. این افزایش 5 درصدی صورت گرفته است اما تنها برای پرستاران نیست. بلکه این 27.5 درصد برای تمامی کادر بیمارستانی به‌غیراز پزشکان هیئت‌علمی است. طبق آمارهای موجود آنچه سهم پرستار می‌شود کمتر از 10 درصد است.

قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری در پایان درباره به‌کارگیری 16 هزار پرستار از ابتدای اجرایی شدن طرح تحول سلامت تاکنون گفت: بنده اطلاعی راجع به این آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده است ندارم و باید اسناد موجود را ببینم.

وی هم‌چنین در پاسخ به اظهارنظر میرزا بیگی، معاون پرستاری وزارت بهداشت راجع به اینکه مدعیانی که اعلام می‌کنند پرستار بی‌کار وجود دارد مستندات ارائه دهند تصریح کرد: ما این مستندات را به خبرنگاران و اصحاب رسانه داده‌ایم اما به دلیل عدم اطمینان به وزارت بهداشت نمی‌توانیم این مستندات و مدارک را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین