معاون رفاهی وزیر تعاون:

نیازمند شبکه منسجم حمایت‌های اجتماعی در کشور هستیم

در بخش زیرساخت‌ها ۱۸ درصد افراد جامعه فقیرند

احمد میدری معاون رفاهی وزیر تعاون

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر این نکته که باید در حوزه حمایت‌های اجتماعی نظام یکپارچه و شبکه منسجمی تشکیل شود گفت: متأسفانه در حال حاضر شبکه منسجمی از خدمات حمایت‌های اجتماعی وجود ندارد و در حوزه حمایت‌ها شاهد ضعف هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، احمد میدری معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش حمایت سلامت خانواده که صبح امروز در کمیته امداد برگزار شد، گفت: میزان فقر در جامعه به نسبت افزایش تورم و افزایش نرخ ارز افزایش مشهودی داشته است و برای رفع آن علاوه بر برنامه‌ریزی‌های لازم در حوزه اقتصاد کلان کشور نیازمند همکاری منسجم دستگاه‌های مسئول کاهش آسیب‌های ناشی از فقر و حمایت‌های اجتماعی مانند وزارت رفاه، کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و شهرداری‌ها هستیم.

وی ادامه داد: تا وقتی در حوزه سیاست‌های کلان کشور برنامه‌ریزی درستی اتخاذ نشود تحول اساسی در کشور نخواهیم داشت.

وی گفت: ما در وزارت رفاه پژوهش‌های چندبعدی و وسیعی در حوزه فقر انجام دادیم. فقر درآمدی و فقر چندبعدی را در جامعه محاسبه کردیم و همچنین میزان دسترسی مردم به خدمات زیربنایی مانند آب، گاز، برق، مسکن، آموزش و بهداشت را مدنظر قراردادیم و اکنون می‌توانیم اولویت‌های تغییر زیرساخت‌ها را ارائه دهیم.

به گفته ویی، بر اساس این آمار در جامعه شهری 60 درصد افراد در معرض هیچ‌گونه آسیبی نیستند و به لحاظ درآمدی و زیرساختی کمبودی ندارند. در بخش زیرساخت‌ها 18 درصد افراد جامعه فقیرند که این زیرساخت‌ها مربوط به آموزش، مسکن و سایر نیازهای اساسی زیرساختی است. همچنین 12 درصد خانوارها در مناطق شهری به لحاظ درآمدی آسیب‌پذیرند و 28 درصد آنان نیز به لحاظ درآمدی فقیرند.

میدری افزود: در سال 95 در حوزه حمایت‌های اجتماعی 58 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده و 40 هزار میلیارد تومان نیز به سازمان هدفمندی اختصاص‌یافته که در این میان فقط 5 هزار و 600 میلیارد تومان آن سهم کمیته امداد و بهزیستی شده که باید با این رقم به بیش از 3 میلیون خانوار خدمات برسانند.

وی تأکید کرد: بهزیستی و کمیته امداد نمی‌توانند تمام مشکلات فقر جامعه را حل کنند و باید دولت و مجلس نیز هدفمند و با برنامه به یاری ترجمان‌های مربوطه بیایند.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از اینکه پولی که باید به 3 دهک پایین جامعه تزریق شود به صندوق‌های بازنشستگی داده می‌شود، گفت: دولت به صندوق بازنشستگی کشور 19 هزار و 700 میلیارد تومان و به تأمین اجتماعی نیروهای مسلح 16 هزار میلیارد تومان کمک می‌کند یعنی کمک دولت تنها به این دو صندوق 35 هزار میلیارد تومان است درحالی‌که این دو مجموعه فقط 2 میلیون خانواده تحت پوشش‌ دارند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین